alt
offline
yazili_destek
sms_daveti
rating rating rating rating rating  detay »
Servis Kalitesi : rating rating rating rating rating
Sorun Çözme : rating rating rating rating rating
Profesyonellik : rating rating rating rating rating
Memnuniyet : rating rating rating rating rating

Ücretler
Canlı Görüşme : 2.00 TL/dk
Yazılı Destek : 20.00 TL/soru

ADEP PSİKOLOJİ özellikle birey ve çocuklarla çalışmaktayım ayrıca özel eğitim, gelişim ve öğrenme psikolojisi alanlarında çalışmalarım bulunmakta.

Danışman Hakkında

1978 konya doğumluyum. 2001 yılında lisans 2011 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesinde Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım. Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığına bağlı birçok kurumda çalıştım ve bir çok kursa katıldım. otizm belirleme testi (chat-m chat)
tkt
tyt
denver
leıtter
wısch-r
testleri uygulayıcısıyım özellikle aile evlilik ve çocuk psikolojisiyle ilgilenmekteyim. ayrıca çeşitli meslek gruplarına özel eğitim , gelişim ve öğrenme psikolojisi alanlarında danışmanlık hizmeti ve eğitimleri vermekteyim.
Öfke Kontrolü Bireysel ve Grup Çalışması,
- Alkol-Madde Bağımlılığı Bireysel ve Grup Çalışması,
- İntihar ve Kendine Zarar Vermeyi Önleme Bireysel ve Grup Çalışması,
- Şiddet mağduru kadın ve çocuklarda rehabilite çalışmaları.

Kategoriler

Bireysel Terapi, Cinsel Terapi, Çocuk Terapisi, Eğitim Terapisi, Eğitim Koçluğu, Ergen Terapisi, Evlilik Terapisi, Fikir Koçlugu, İlişki Terapisi, İlişki Koçluğu, Kişisel Gelişim, Konuşma Terapisi, Pedagoji, Yaşam Koçluğu

Bookmark and Share

akraba duyarsızlığı

Hocam benim pek yakınımda bir akrabam var,birbirimizi pek severiz amma pek araşmayız antep te oturur kendisi amma daha hiç yüzyüze görüşmedik,taaaaa gölcükten halası geldi amma  durum fısss bu arkadaşı gan gardaşım formatına sokmak için ne ideyim Allahını seversen söyle hekim beyim (öpüyürum kardeşim siten hayırlı olsun Malatya'dan herkesin selamı var.)
Soran : murat4142  |  06.03.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

yok

dostumu nasıl seçmliyim ..?
Soran : tabita  |  09.03.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

-

stresten kaynaklı mide sıkıntısı çekiyorum ve darlanıyorum. nasıl bişey önerirsiniz

Soran : isabayrak  |  12.03.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

önemli

dün gece sabaha karşı uyumak için uzandım ve 5 dk içinde kendime gelir gibi oldum ve gözlerimi açtım.birden ayakta olduğumu fark ettim ve çok şaştım bu duruma.elimi kaldırıp yüzüme götürmek istedim kendime gelmek için ama ellerimi yüzümde hissettiğim halde ellerimi göremiyordum bulunduğum yer karanlık olmamasına rağmen.korktum ve az ileri gitmek istedim ve bir adım attım.ilerlediğimi hissettim ama aşağı doğru baktığımda ayaklarımı göremiyordum fakat gölgemi görebiliyordum yerde.sağıma bakmak için başımı çevirmek istedim ama çeviremedim bi türlü.sonra sol tarafıma bakmak istedim ve sadece biraz çevirebildim başımı.birden öldüğüm düşüncesi geldi aklıma ve fatiha okumaya başladım ve fatihanın sonlarına doğru irkilerek gözlerimi açtım.birde baktım ki yataktayım ve başımı sağa çeviremiyorum yine ve başımı sola çok az çevirebiliyorum bulunduğum yataktan dolayı.Bu rüyaydı diye düşündüm ama rüyada his olamayacaını düşündüm ve bir anlam çıkaramadım.sizce neden olabilir?ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.
Soran : slayt_emly  |  25.04.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

cıpralex

merhaba,
günlük 10 mg cıpralex kullanıyorum 1 ay oldu kullanmaya başlayalı..tabiki dr. gözetiminde..sorum ilaç ile ilgili.ilacın amacı nedir..kullanan bir arkadaşım hasarlı bölgeleri düzelten bir ilaç dedi..kullanıcı yorumlarına baktıgımda ilacın hissizleştirdiğini belirtiyorlar..evet bende kullanmaya başladıgımdan beri endişe duygum yada içimde sıkıntı diye tabir ettiğim o anlamsız duygu kayboldu..aklımdan çıkaramadıgım şeyleri şuanda düşünmüyorum bile..kişi sorunlarını çözmede bu ilaçla öteliyormu yoksa daha objektif bakmasınımı sağlıyor aslında..yani günü kurtaran bir ilaçmı yoksa ileriye dönük faydaları varmı..aklım karıştı..şuandaki sakinliğimden çok memnunum ama sorunları sanki örtbas ediyormuş gibi..kafam çok karıştı bana yardımcı olabilirmisiniz..dün deli gibi aşık oldugum adama bugün hiçbirşey hissetmiyorum bunun anlamı nedir?
Soran : nurşen  |  26.04.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

öfke kontrolü

merhaba emin bey sizi pediatri portalından takip ediyorum hatta sorduğum soruşlara aldığım yanıtlarla hayatım şekillendi..size minnettarım.
daha önce dürtü bozukluğu teşhisi ile prozac kullnamıştım,şimdi 2 senedir evdeyim çalışmıyorum çocuğuma yalnız bakıyorum ve öfke patlamaları yaşıyorum,kendimi değersiz,işe yaramaz,hatta yoğun gelecek kaygısı yaşarken buluyorum...kendimi telkin etmeye çalışsam da bir anda oğlumun yaptığı  bir şeye aniden bağırıp hem onu ürkütüyorum hemde kendim müthiş bir vicdan yaşayarak ağlama krizlerine tutuluyorum..
anlıycanız durumum vahim ilaç alamdan geçmiyecek gibi geliyor..emziriken kullanabileceğim antidepresanlar varmı varsa benim derdime derman olurmu...
ilginize çok teşekkür ederim...güneşli günler dilerim.. 
Soran : nazlıdeniz  |  26.04.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

evliliğim ve ailem, çaresizim

iyi çalışmalar, 1,5 yıldır evliyim, 1 aydır .çok yoğun tartışıyorduk. Bu tartışmalardan dolayı psikolojik olarak tansiyonum çok düştü ve fenalık geçirdim. Eşim çok yoğun çalıştığından ve hastalıpıma inanmaz ve ilgisiz davrandığı için annemlere gittim. Onlar da yaşananlar karşısında çok üzüldüler ve eşimle yapıcı olarak konuşmak hemde onu dinlemek istediler(eşimle ailemin arasında dostluk vardı çünkü). eşimde onlara kendini ifade etti, gelecekte de aynı şeylerin yaşanmasından korktuğunu ifade etti. Ertesi gün eşim benimle sorunlarımız hakkında dışarda konuşmak istedi, ben de gittim.Ancak aynı düzleme gelemedik ve tartıştık, bunun üzerine eşim boşanmak istediğini söyledi, bende böyle birşeyi istemediğimi söyledim.evden almam gereken eşyalar vardı, o yüzden annemlerle beraber bize gittik, eşimde yarım saat sonra geldi. yine konuşuldu ve eşim kararımdan vazgeçtiğimi söylemiyorum ama bir müddet süre istiyorum sizden kendimle hesaplaşmam lazım, ve korkularımı aşabilirim diye düşünmem lazım dedi. Tabii annemlere geri döndüm, sağlığım iyi olmadığı için dr.lara gittik, psikiyatrist ile görüştüm bana cipram verdi. 1 hafta geçtikten sonra eşim beni yine dışarda görüşmeye çağırdı. Ve olmayacağını boşanmak istediğini söyledi, ben sakinlikle karşılaştım, çok üzüldüm, çok ağladım. Böyle birşeyi istemediğimi onu sevdiğimi söyledim ama yapacak birşey yoktu, o yüzden peki demek durumunda kaldım. annemlere gittim, annem çok sinirlendi. ama ebn son bir kez evliliğim için birşey yapmalıyım dedim ancak tek başıma eve gitmeye cesaretim yoktu. Ailemle beraber eve geldik. eşim de 1saat sonra falan geldi. konuşurken, annem hakaret etti eşime. eşim aileme gidin defolun dedi, annemde kızımı yanlız bırakmam dedi, onun üzerine eşim polisi çağırdı evimde istemediğim insanlar var diyerek. polis geldi ancak eşim şikayetçi olmadı, eşim ailesini de çağırmış gecenin o vaktinde. onlarda geldi ancak annemin siniri dinmiyordu, annem eşimin annesine eşim ile ilgili çok ağır şeyler söylemiş. Biz eşimle nasıl oldu bilmiyorum yatak odasında ikimizde ağlayarak konuşmaya başladık. Eşim korkularının benim annemden etkilendiğinden dolayı olduğunu söyledi. Yalnız gelseydim evliliğimiz iyi bir yola girebilirdi dedi. Annenlerle yüz yüze nasıl geleceğiz bundan sonra,  bu yaptığımdan sonra dedi. ben de ailemle görüşmek için seni zorlayamam ancak ben görüşürüm etkilenmeye dikkat ederim ve bir şey anlatmam dedim, ve biz aynı evde kalarak bu süreci beraber atlatmaya karar verdik. çözebilirsek çözeriz dedik. Ben kendimi şu anda arada kalmış hissediyorum, eşimi polis çağırmasından dolayı affedemiyorum, annemi çok seviyorum ama evlilğimi de bitirmek istemiyorum aslında. eşime güvenmek istiyorum tekrar. ailemle görüşmemesi ne kadar sağlıklıdır, bu arada benim psikolojim ne olur kestiremiyorum. ne yapmam gerekir?
Soran : trefoil  |  12.06.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

yardım

merhaba ben 15 yaşındayım. ve belli bir süredir yanlız kaldığımda kafamdan bir hikaye kuruyorum ve bende bu hikayede bir kahramanmışım gibi davranıyorum.Başlarda başka yorumlasamda şimdi bir problem oluşturabileceğini düşündüm .acaba bu bir psikolojik sorun mudur?umarım anlatabilmişimdir. iyi çalışmalar..
Soran : suheda  |  23.06.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Annemdeki pskikolojik bozukluk

Merhabalar;
Aslında soracağım soru çok kısa bir soru değil.Belkide karşılıklı bir psikolojik destek almam gerekiyor,fakat şu aşamada ilkdefa sorarak bende doğru bir yol izleyip izlemediğimi görebilirim diye düşünüyorum.Annemle üniversite çağlarından beri başlayan bir anlaşamamazlık mevcut.Hatta şu an 16 senelik evli ve annemden uzak olmama rağmen,bu annemin bana misafir olarak gelip gittiği 1-2 günlük zamanlarda da devam ediyor.Annemi sevemiyorum.Çünkü bana şuana kadar bir evlada yapılmayacak kadar çok kazık attı.Bunlara rağmen yine ben ona karşı saygılı davranıp konuşuyorum.Ama bu bende çok sıkıntı yaratıyor.Annemin bana misafir geleceğini öğrendiğim günerden itibaren bu gerginlik ve bendeki sıkıntı artıyor.Asabileşiyorum,kendi çocuklarıma bile hırçın davranıyorum bu yüzden.Onunla görüşmeyi istemediğim halde kendimi sırf günaha gireceğim korkusuyla zorluyorum,bana geldiğinde nötr olmaya çalışıyorum.Evdeki misafirliği bitene kadar çok gergin oluyorum.Gittikden sonrada üstümden yük kalkmış gibi hissediyorum.Oda beni sevmiyor,sadece seviyormuş gibi yapıyor.Çünkü bu hale getiren kendisi,buna rağmen yine beni suçlu hale sokmaya çalışıyor.Ben kabul etmiyorum.Ama aramızdaki ilişki 20 senedir böyle,Ben bir ara kalp rahatsızlıkları yaşadım,geçti.Panik atak oldum.10 senede atlattım.Annemin evi çöp ev.Hiçkimseyi buna müdahale etmesini istemiyor.Annemin yüzünden kaçarak evlendim.Şuan kendi ailemde mutluyum.Fakat bu sorunun üstesinden gelemiyorum.Annem hayatta psikaytra gitmez.Yardımlarınızı rica ediyorum
Soran : safakyigit  |  27.06.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

kollarım havada uyuyorum

uyurken kollarımı başımın üstüne koyuyorum ve her sabah uyusmus bır sekılde uyanıyroum sebebı psıkolojik olabılırmı ne yapmam gerekır
Soran : mut  |  03.07.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Deliriyormuyum doktor bey

Öncelikle merhaba bilmiyorum cevaplarmısınız cevaplamazmısınız ama yinede birine anlatmak içimi bir nebze dahi olsa rahatlatacaktır.Son zamanlarda dikkat eksikliği çekmekteyim hiçbirşeye odaklanamıyorum en fazla 20-30 sn dinleyebiliyorum karşıdakini ve dinlemediğim zamanlarda da nerede yada ne düşündüğüm hakkında en ufak bir fikrim yok.Aynı anda karşıt duyguları yaşayabiliyorum nasıl oluyor hiç anlamıyorum  mesela bir kişiden hem nefret edip hemde o kişiyi çok sevebiliyorum.Bazen yolda yürürken bile hayallere dalabiliyor ve sanki onlar gerçekmişcesine hareket edebiliyorum belli bi süreliğine.Yüksek bir yamaca yada evin balkonundan bakarken sanki 2sn önce atlamışım gibi gelebiliyor bana .Herkesten farklı olma gibi bi duygu belirdi yakın zmanlarda bende bilmiyorum ama neden böyleyim .Depresyona falan mı girdim doktor yardım edin lütfen .19 yaşındayım daha ve hayatta istediğim şeyler olmasına rağmen maddi açıdan manevi açıdan sadece beni sevebilecek birini arıyorum ve çok karamsarım bu konuda .Yaşıma göre çok daha yaşlı hissediyorum kendimi herkesin dikkatini çekmeyen şeyler sanki gözümün içine giriyor adeta neyse teşekkür ederim şimdiden eğer cevaplarsanız iyi günler..
Soran : rapperdream  |  29.08.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

merhaba

merhaba emin bey... öncelikle cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.... benim 9 yaşında zihinsel engelli bir kızım var ve son zamanlarda iş çığrından çıktı artık onu zapt edemiyoruz hayatı bizim için zehir ediyor tam anlamıyla... 6 yaşından beri rehabilitasyon merkezine devam ediyor ve ne yazık ki biz pek bir faydasını göremedik bu zaman zarfında...onun hem gelişimi hem de iyi bir eğitim almasını nasıl sağlayabilirim lütfen yardım edin çünkü bu şartlarda ileriyi düşündükçe neredeyse sinir krizi geçireceğim... teşekkürler...Soran : selemtu  |  30.08.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

tekrar merhaba Emin Bey

ilginiz için çok teşekkür ederim... evet haklısınız hem sağlık raporu hem de "rehberlik ve araştırma merkezi" raporu var .heyet raporunda zekası 45 yazıyor anlayan birkaç kişiye sordum o 45 zeka seviyesiymiş heralde... RAM raporunun karar bölümünde ise eğitim uygulama okulundan yararlanması diye bir ibare var ayrıca bireysel destek eğitimi alması diye de ayrı bir raporu var.. ne yapmamız gerekir nasıl bir eğitim almalıki biraz daha kotrolünü sağlayabilsin ve hayatını devam ettirebilsin..
Soran : selemtu  |  02.09.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

yardım edin lütfen...

merhaba emin bey... benim özellikle kendimle ilgili problemlerim var devamlı bir hayal dünyasında yaşıyorum ve neredeyse kendimi sürekli kilolu hissediyorum... bu bir hastalık mıdır bilmiyorum ama son zamanlarda beni çok rahatsız ediyor bu durum... sürekli hayal kuruyorum ve o dünyada yaşamak benimutlu ediyor ...ne yapmam gerekir yardımcı olursanız çok mutlu olurum...
Soran : eley  |  03.09.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Ergenlik.

Merhaba ben Selin 15 yaşındayım liseye yeni geçtim ve ailemle ilgili ciddi problemlerim var. Kendimi son zamanlarda boşluğa düşmüş gibi hissediyorum canım çok çabuk sıkılıyor annem ve babamın benim üzerimde baskı kurduğunu düşünüyorum. Annem beni dinlemekten aciz. Hemen sesi yükseliyor. Şimdi 19'unda liseler açılacak ve ben lisede yeniyim  . Formalarımı aldık annem eteğimi kestirmeme izin vermiyor ve diğer arkadaşlarımın eteği tam dizin üzerinde benimkiyse bu durumda dizimin 1 karış altında anne kestirebilirmiyiz dediğim her seferde sesi yükseliyor homurdanıyor. Ve ne derlerse desinler hemen gözlerim doluyor. Diğer ailelerden çok farklılar benim üzerime titriyorlar ve ilgileniyorlar fakat bazı şeylere kural koymaları canımı sıkıyor ben o etekle okula gitsem eminim çok gülerler... Bunları yazarken bile ağlamak üzereyim birde küçük kız kardeşim var benden 6 sene küçük . O benimle bir şeyini paylaşmadığı için bende hiç bir şeyimi onunla paylaşmıyorum ama ailemin gözünde yine suçlu benim. Mesela gece yatarken kardeşimle ben aynı odadayız babam girince kardeşimi öpüyor ve hepimize iyi geceler dileyip çıkıyor . Off çok karmaşık lütfen bana yardım edin...
Soran : Diamond.  |  12.09.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

iyi çalışmalar

size daha önce de yazmıştım,
boşanma kararı aldık eşimle bundan 2 ay önce, anneme ve bana oldukça tepkiliydi, ancak bi kaç gün önce tekrar konuşmaya başladık ve sevgimiz alevlendi ancak aynı eve girmekten ikimizde oldukça korkuyoruz. Sevgili olalım dedik, ikimizde bazı hatalarımı düşünüp anlamıştık. Davamız henüz görülmedi, ekim ayında, yine de boşanalım ve bu evlilik baskısından kurtulalım ama ilişkimiz devam etsin sevgili olarak diye karra aldık. Ancak bu durum kendimi sorgulalmamı getirdi, neden tekrar beraber olmak istedik? ve bunu ailelere nasıl söyleyeceğiz? sevginin yanında mantığımızda da olumlu düşünebilirsek ilişki ile ilgili tekrar aynı evde yaşamaya başlarız diye konuştuk, sevgili olarak hiç beraberliğimiz olmamıştı, tanıştıktan sonra hemen aynı evde yaşamaya başlamıştık, bu da sorumluluk, hayatın getirdiği olumsuz şeylerle çok yıprattı bizi. bu karar ne kadar sağlıklı olur ve ailelere söylemek gerekirmi ve ailelere söyliceksek nasıl söylemeli?
haliyle çok karmaşık hissediyorum ve size yazma gereği hissettim tekrar, cevabınızı bekliyorum
iyi günler
Soran : trefoil  |  16.09.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

zor çocuk

5 yaşında kızım var. anasınıfına yeni başladık. tek çocuk.itirazı  hayırı çok olan kolay kabullenmeyen yapıda. nasıl yol izlenebilir? teşekkür ederim.

Soran : biyomet  |  17.09.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

kıskançlık

iyi geceler emin bey. benim sorunum kıskançlık. 2 aydır nişanlıyım ve kıskançlık yüzünden nişanlımı çok baskı altına alıorum ve hiç kimseyle görüşmesine müsade etmiorum bnden başkasıyla ilgilenmesi beni çileden çıkarıyo ve bu aliden biri bile olsa böle hatta iş yerindeki erkek arkadaşlarıyla ilgilenmesi bile beni sinir ediyo. ama ben bu durumdan şikayetçyim ve nasıl kurtulcam bilmiorum nişanlımıda serbest bırakmak huzursuz etmek istemiorum bana yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler...
Soran : karasız  |  20.09.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

yardım

merhaba 3 yıllık bır ılıskım var evlenmeyı ıstıyoruz  fakat aılem onaylamıyor evlılıgımızı esımın ıkınncı evlılıgı olacak ve 2 cocugu var abımın evlılıgıde boyle oldu ve sonu bıraz husranla bıttı oyle olacagını dusunerek aılem evlılıgımı kabul etmıyor ne yapmam lazım nasıl ıkna edebılırım 
Soran : esra4545  |  20.09.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Bunalım

Merhaba
Ben 18 yaşındayım hayatımda ilk defa bir kız arkdaşım oldu bundan 2 ay önce. Kız arkadaşıma çok bağlandım ve onu çok seviyorum yanlız kız arkadaşım okumak için üniversiteye gitti ve benim aklım hep onda kaldı acaba ne yaptı acaba arkadaş ortamına uyuyormu veya beni orda aldatıyormu beni bırakıcak mı gibi soruları kendime sormaya başladım yaklaşık 1 hafta oldu ve kafayı yemek üzeriyim 1 haftada hastlandım her akşam yatmadan önce ağlıyorum ona nasıl bağlandığımı hala anlamış değilim ve kız arkadaşım 4 yıl benden uzakta bir yerde okuyacak ben ilk bir haftada kafama bu kadar takarsam 4 yıl sonra ne yapacağım bilemiyorum bana bir yol göstermenizi istiyorum.
Soran : BahattinOG  |  22.09.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

..

merabalar ben 17 yaşındayım ben çok kötü bir çocukluk yaşadım ve şimdi bunun etkilerini fazlasıyla görüyorum babam annemi aşırı kıskanıyordu ve bu yüzden camları boyardı annemi dışarı çıkarmazdı alkolikti ve 10 yıl öncede boşandılar sonra annem ben ve abim ananemin yanında kalmaya başlamıştık ordada hergün ananemden dayak yerdim dayakla uyandırılırdım kıyafetlerimiz dışarı atılırdı vb şeyler ve bunları benimle birlikte yaşayan abim şimdi şizofreni hastalığına tutuldu bende sınırdayım gerçekten artık kendimi bıraktım ve tuhaf davranışlar sergilemeye başladım bi kaç yıldır yaşadığım takıntılı davranışlar sosyal fobiler kendi başıma aşmaya çalıştıkça üzerlerine gittikçe daha farklı şekillere girdi bilmiyorum daha fazla nasıl anlatabilirim arkadaşlarını kaybediyorum tuhaf cümleler kuruyorum iletişim kuramıyorum insanlarla vb bozukluklar lütfen bana yardım edin ne yapmalıyım nasıl bir çözüm üretebilirim

Soran : nur  |  26.09.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Sinirlerimi Kontrol Edemiyorum

Bana zıt giden biri olduğunda veya aksine laf konuşanlar olunca aniden sinir geliyor ve ne yaptığımı bilemiyorum kendimi kontrol edemiyorum.O anda aklıma cinayet işlemek bile geliyor.Sinirimi çoğu zaman karşıdaki insandan alıyorum.Ama karşımdaki insanlar bazen annem , babam veya okul müdürüm olunca sinirimi duvarlardan alıyorum.Duvarları yumrukluyorum ellerimi parçalıyorum.Dövüştüm ve kendimi kaybettim adamın kafasına yumrukları ardı ardına saydırırken sağ elimin serçe parmağını kırdım ve bunun farkında bile değilim hala yumruk vurmaya devam ediyorum.Elimi hissetmemeye başlayınca kırıldığını fark ettim.Elim tam iyileşti derken şimdide sinirden duvarları yumrukladım ve bukezde sol elimin parmağını kırdım.Elim şuanda alçıda.Kendime zarar vermeyi istemiyorum.Kendime söz veriyorum fakat sinir anında herşeyi unutuyorum ve yine duvarlara kafa atarak , yumruklayarak kendime zarar veriyorum.Olaylar bittikten sonra utanıyorum kendimden ve çevredekilerden.Çünki onlar beni böyle bilmiyorlar.Arkadaşlarımın içinde gayet mutlu sakin ve huzurlu oluyorum.Sizden bana acilen yardımcı olmanızı istiyorum. Teşekürler...
Soran : yasarcan66  |  26.09.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Sinir

Merhaba 18 Yaşındayım ve lisede okuyorum fakat nedenini bilemediğim bi sinir kontrolsüzlüğüm  var yanımdaki insanları teker teker kaybediyorum. Sevgilim  bana bu yüzden soğuk davranıyor ve ailemle aram sürekli açılıyor lütfen rica ediyorum bana yardım edin şimdiden teşekkür ederim iyi günler.
Soran : Ethem5000  |  30.09.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Ailevi Sorun

annem ve babam beni hiç bir zaman anlayamıyorlar. Ben  geçen hafta işten çıktım ve bi haftadır evdeyim. Annmem ve babam sürekli bana baskı uyguluyorlar. Çalışmazsan çek git diyorlar. ve ben onlara iş bulcam şiz bana bırakın dememe rağmen tartışıp aşalıyorlar ben ve ben ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

İlginiz için teşekkürler

Soran : mehmetfb58  |  10.10.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Merhaba...

merhaba emin bey... öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim... bir önceki soruma verdiğiniz cevaplar sayesinde sorunum çözüldü ve çocuğum eğitime başladı size minnettarım...
bu sefer kendim için bir soru sormak istiyorum... kendimi iyi hissetmeme rağmen çoğu zaman sebepsiz ağrılar çekiyorum ve bazen dayanılmaz oluyor... özellikle mide ve sanırım kas ağrıları...  çalışma hayatımda da öyle zor ve güç gerektiren bir işte çalışmıyorum aslında ama bu ağrılar beni rahatsız etmeye başladı ne yapabilirim...
Soran : selemtu  |  14.10.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

sebepsiz kötü düşünceler...

merhaba emin bey... sürekli sebebi olmadan aklıma kötü düşünceler geliyor buna bir türlü engel olamıyorum... ne yapabilirim teşekkürler...
Soran : eley  |  14.10.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

inatçılık

iyi geceler dr bey.size sorum şu 3 yaşında kızım var.sürekli çorap çıkarıp, atletle falan gezmek istiyor,ve kıyafet değiştiriyor ince kıyafetler giymek istiyor.izin versem olmuyor anne azıcık böyle durayım diyor sürekli giydirmeye çalışınca yada kızınca durmaksızın ağlıyor.artık baş edemiyorum çıldırtıyor sabahtan akşama kadar beni bir kaç kez vurdum hırpaladım bu kez de ben soğudu gibi geliyor ama ne yapayım başka çare kalmamıştı sebebsiz yere ağlayıp yerlerde sürünmeler falan
Soran : hasduman  |  19.10.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

neresınden tutupta düzeleyım

merhabalar emın bey ben23 yasında unıversıte son sınıf oğrencısıyım...ben arkadaslarımın esımın dostumun yaptıkları bı cok seye ıtırazım oluyor onların yaptıkları seyler doğru olsa bıle ve yakınımdakılere kendı kararlarını vermelerınde selbest bırakmıyorum benım dedığımı yapsınlar ıstıyorum..cunku dusuncem benım onlardan daha akıllı olduğum ve daha ıyısını bıldığım benım dedığımı yapsınlar ıstıyorum..ben karar verırkende kımseden fıkır almıyorum... onları selbest bırakmam lazım kararlarında....bunu basaramıyorum..ayrıca ınsanlara ıyı gorunmek adına bazen yalan soyleyebılıorum... bazı ınsanlara sebebsız gıcık oluyorum... belkıde kıskandığımdan... bır arkadasımla bırlıkteyken baska arkadasımın arkasından konusuyorum... kendımın övülmesını cok sevıyorum... yaptığım bazı seylerden pısmanlık duyup  yapmaya devam edıyorum..bazı kararlar alıp uygulayamıyorum.. bunlar benım problemlerım..
tavsıyelerınızı sabırsızlıkla beklıyor,,
  iyi günler diliyorum...
Soran : emibco  |  02.11.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Korku....Yardim edin lutfen.

Merhaba. Ben 19yasindayim. Ruyalarimda genellikle son 1yila kadar hep bir seyler aradim, kosardim veya ucardim. Yani ruyalarim genellikle beni yormaz veya rahatsiz etmezdi. Ama son bir yildir hatta bir yili geciyor genellikle ruyalarimda sanki bir bosluga dusuyorum ve ruyamdan irkilip kalkiyorum.Genellile ayagim sanki bosluga dusmus gibi oluyor. Ve aynalardan geceleri uzak durmaya calisiyorum. Yani bu korku cocuklugumdan kalma aslinda. Geceleri aynalara yada pencerelere yaklasamam. Ama ben artik bu durumdan sıkıldım acikcasi.Cunku mesela odada calisirken odanin kapisi aciksa calisamam mutlaka kapali olmasi gerekiyor. Ve uyurkende mutlaka kapatirim acik olursa uyuyamam. Ve geceleri uyanmakdan korkarim. eyer gece aniden uyanirsam etrafa bakmakdan korkarim. Bu her zaman olmaz ama bazen olur. korku sarar sanki icimi. Ve bazende bir cift gozun beni takip etdigini dusunurum ev icerisinde dolasirken. Sanki nereye gitsem evin icinde biri bana biryerden bakiyor gibi. Ama bu korkular yalnizca bizim evimizde ve koyde dedemin evinin bahcesinde olur. Cok karip digilmi.Anneannemin evinde oyle korku olmaz ama bu iki evde hep korku sarar beni...Ne yapmami onerirsiniz? cunku artik bu durumdan bunalmaya basladim. Korkak biri diyilimdir genellikle ama bu geceleri beni saran korkudan bunaliyorum. Anneme soyledigimde kafana takmissin ondandir diyor. Kendini kandiriyorsun diyor. Cocukluk yapma diyor ama ben ne yapacagimi gercekten sasirdim.
Soran : Ayka  |  03.11.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Ergen Psikolojisi

Merhaba. Benim çok yakın bir arkadaşım var, sürekli içim sıkıldı diyip duruyor. Yaptığı şeylerden zevk almıyor. Lisede okuyoruz, yazılı zamanları çok stresleniyor. Onun değişikliklere ihtiyacı var diye düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirm.
Soran : elibam  |  09.11.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

depresyon

merhaba ,

ben ayse hollandadan yaziyorum benim bir kac sorunlarim gecen yil hamile kalmistim ve hormonlardan dolayi ailemle tartismalar oldu ve ozamanki icimdeki kin hala devam ediyor baristigimiz halde vede hala isinamiyorum ozaman bana yaptiklarini unutamiyorum ve bebegim 7 hafta erken dogdu  stresten dolayi sanirim
ozaman herseyimle tek basima kaldim esimdende fazla destek alamadim ve suan da bazen kafayimi yedim diyorumkendi kendime unutkanlik uykusuzluk var ellimden geldigi kadar neseli olmaya calisiyorum eskisi gibi ama yapamiyorum artik esim isten eve geldigi zamanondanda oyle birseyler bekliyorum 12 yil oldu evlenenli 3 cocugumuz var hala ciddi hala ciddi 2 yil once ayrilmaya kalkistik aoda olmadi vazgectik konusmayi cok seven biriyim esim bana nasil davraniyorsa bende ona oyle davraniyorum artik ben elleimden geleni yaptim simdiye kadar palyaco gibiydim baktim onda degislik yok bende gkarar verdim onun gibi sus pus olmaya hep agliyorum ne yapacagimi bilmiyorum mutlu olamiyorum artik allahima sukurler olsun herseyim ama herseyim var herseyide ellede eden bir insanim ama mutlu deyilim bekliyorum 12 yil oldu evle
Soran : ayse60  |  14.11.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

sosyal fobi

sorunum sosyal fobi.insanlarla iletişim kuramıyorum.hep onlardan kaçıyorum.onlarla başbaşa veye grup ortamında muhabbet edemiyorum.konuşamıyorum.adeta kitlenip kalıyorum.aklıma konuşacak hiçbir şey gelmiyor.bu nedenle hep insanlardan uzak durmak zorunda kalıyorum.ayrıca son derece sosyal olmamı gerektiren bir işim var.öğretmenim.öğrencilerle fazla problemim yok ama diğer öğretmenlerle iletişim kuramıyorum.bu durumdan kurtulmam için neler yapmam gerekir.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.

Soran : selemtu  |  17.11.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

sorun

merhabalar ben 6 yıllık evli bir bayanım.son 1 yıldır eşimle sorunlar yaşamaya başladım ve 1.5 ay öncede ayrılma kararı aldık..bir aradayken sık sık tartışmalarımız oluyor ve biz şuanda ayrı yaşıyoruz.birbirimizi seviyoruz sevgimizden şüphemiz yok ama bir aradaykende geçinemiyoruz.acaba evlilik terapisi bizim evliliğimizi şu noktada kurtarabilir mi ?.yoksa çok mu geç kaldık...gerçi ben bu evlilik terapisini tek başıma alıcam sanırım.eşimin böyle bir duruma sıcak bakacağını zannetmiyorum..sizin bana öneriniz ne olur bu konuda.gerçekten bu şekilde bize bir fayda sağlar mı ?
Soran : eley  |  18.11.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

mrb emin bey

ben 23 yaşında üniversitede okuyan bayan bir öğrenciyim derslerimde başarılı değilim. ama iş konusunda çok azimli ve başarılıyım bu durumu takıntı yapmış olduğumun farkındayım iş yeri açmak istiyorum ve sürekli dile getirip araştırma yapıyorum bi süre işletmecilik yaptım bölümüm olmadığı halde farklı durumlardan bırakmak zorunda kaldım maddi kazancım yok ve açamayacağım bir durum gibi görüyor çevrem ve ben sürekli başaracağıma inanarak bu duruma adapte olmuş vaziyetteyim. derslerime ve çevreme ilgim tamamen kayboldu ve sürekli bu durumla ilgileniyorum tabi sonuç şuan hala olumsuz ben bu takıntımdan nasıl kurtulabilirim. şimdiden teşekkür ediyorum.
Soran : ibyb  |  09.12.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

gurbet psikolojisi

Merhabalar hocam ben ağır vaka olmamakla birlikte yaklaşık 10 yıldır depresyon ve okb hastasıyım zaman zaman hastalığım alevleniyor.Ve ilaclarımı düzenli kullanmıyorum.Sorum su yakında yurtdışına çalısmaya gidicem yer:arabistan.acıkcası içimde korku var gurbet psikolojisi hastalığımı alevlendirirmi geceleri uyku sıkıntısı cekiyorum.orada akrabalar ım var.daha iyi ekonomik durum için gitmem gerek.sizce gitmelimiyim kalmalımıyım 
Soran : trk-1453  |  11.12.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Halüsinasyon Görüyorum

İyi günler, (Uyarıyı okudum fakat rica ediyorum,eğer cevabı sayfada vermek zorunda iseniz lütfen soruma cevap vermeyin,şuan durumum acil ve parasal sıkıntım olduğu için herhangi bir terapiye gidemiyorum,dolayısıyla size yazdım,sizi zor durumda bırakmazsa cevabı mesaj atarsanız sevinirim,fakat zor durumda kalacaksanız lütfen cevap atmayın.)
22 yaşında üniversite öğrencisiyim,herhangi bir maddesel bağımlılığım yok (kullanmışlığımda),henüz yüzyüze bir terapi deneyimim olmadı.Sorunum 2 ay önce başladı,nörolojik mi yoksa psikolojik mi bilmiyorum,sizden tavsiye almak istedim.İlk halüsinasyon gördüğümde yatağımın önünde bir adam duruyordu,hayal olduğunu anladım,kalktım su içtim,daha sonra odama baktığımda koltukta bir çocuğun oturduğunu gördüm.Bu halüsinasyondan bir gün sonra rüyamda eniştemin vefaat ettiğini gördüm (kanserdi fakat çok düşündüğüm bir konu değildi),kendisi ertesi sabah vefaat etti,ardından gelen 3 gün boyunca gördüğüm tüm rüyalar harfi harfine oldu (benim için çok zor bir haftaydı).İlk halüsinasyonumdan sonra 1 ay kadar halüsinasyon görmedim,geçtiğini düşündüm.Son bir haftadır her gece görmeye başladım,sürekli kendimi göz yanılması olduğuna ikna ettim,fakat dün gece gördüğüm görüntü beni şok içinde bıraktı.Gece birden uyandım ve nerede olduğumu bir türlü anlayamadım,bulunduğum odaya baktım,odayı size tarif edebilirim.Rüya olmadığına eminim gördüğüm görüntünün,uyuduğum yatağın ucunda ayakta 1 erkek, ayak ucumda da oturan 1 erkek vardı.Ayaktaki erkek duvara vurmadan ses çıkarıyordu (ki bu ilk defa halüsinasyonda ses duyuyorum demek benim için).Yatağın içine gizlendim ve yok oldular.Sürekli farklı insanlar görüyorum,hepsini tek tek tarif edebilirim,gencinden yaşlısına.Büyük bir problemimin olduğuna inanıyorum,ve açıkçası çok korkuyorum.İlk halüsinasyon gördüğümde etrafımdaki insanlarla paylaştım ve herkez çok korkuğu için bu durumumu kimseyle paylaşamıyorum.Sizce ne olabilir,yada ne yapmalıyım.
Soran : kendinegel  |  27.12.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

sorunlu evlilik

Eşimle sorunlarim var. 15 aylik evliyim evli olduğum halde kendimi çok yanliz hisediyorum,4 yıl flort ettik ama asla bir birimizi taniyamadik,sureklı tartişiyoruz,ya ben onu anlamiyorum yada o beni. bilmiyorum bazen evlendiğime çok pişman oluyorum,çalişma özgürluğum yok aileme dönemem,15 ayda kalbim param parca oldu git gide sevgim yok oluyor mecburen kaliyorum yapacak başka hiçbir şeyim yok lütfen bana yardim edin.
Soran : selemtu  |  29.12.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

sinir...

Cok sinirliyim cevremdekiler de oyle soyluyorlar..Yanlıslara ve tersliklere tahammulum yok? özellikle iş ortamında iki yüzlü ilişikilere dayanamıyorum ve surekli suratı asık , gulmeyen, asabi biri oldum. Bana onerileriniz olabilir mi acaba?
Soran : eley  |  29.12.2011  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

oğlum....

Son gunlerde oglum cinsel organiyla siklikla oynamaya basladi. Kendisi 5 yasinda. Ailecek salonda oturdugumuzda bu durum bizi cok rahatsiz ediyor. Bagiriyor ve yapmamasini söylüyoruz ancak bizi dinlemiyor hatta gözümüzün içine baka baka yapiyor. Ne önerirsiniz?
Soran : selemtu  |  13.01.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

yardım

   merhaba iyi akşamlar.Size birşey danışmak istiyordum.Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
   Benim dört yıldır devam eden bir ilişkim var.Fakat erkek arkadaşım benden bu ilişkiye devam etmek için birçok şey talep ediyor davranış olarak.Talep ettiği şeyler benim hayatımı ve psikolojimi sarsacak türden şeyler ama ben bunu bilmeme rağmen hayır diyemiyorum.Her defasında kabul ediyorum ve bu beni rahatsız ediyor.Sizce nasıl bir tutum sergilemem lazım.Onu kaybetmek de istemiyorum.Dengesizlik yaşıyorum.Ne yapacağımı bilemiyorum.
Soran : leyl08  |  21.01.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

lütfen cvp verin..

Merhabalar Emin bey cevap vereceğinizi ümit edip şimdiden teşekkür ediyorum.
Ben 25 yaşındaım.Genellikle sorunlarımın sorunlarımın üstesinden gelebilen bir yapıya sahibim.Hatta çevremdeki insanlarda sorun yaşadıklarında bana danışırlar.Fakat şimdi sorunum kendi kişiliğimle alakalı değil yaşadığım olaylara dışarıdan bakamıyorm ve aynı noktada dönüyorum.Eminim benzer sorunlar yaşayanlarla görüşmüşsünüzdür ve uzman görüşüyle belki daha sağlıklı bir sonuca ulaşırım diye düşünüyorum.
Birbuçuk yıldır nişanlıyım,nişanlımla kısa bir arkadaşlık biray sevgili dönemi ve sonrasında aileler tanıştı.Normalde çok iyi anlaşıyoruz fakat evlilikle ilgili bir adım atmıyoruz.sorun ailesi,kendi maddi durumlarını sebep göstererek aceleniz mi var sonra düğün yaparız biraz daha nişanlı kalın gibi söylemleri var.Buda bizim aramızda sorunlara yol açtı.Şimdi sinirlerim çok bozuk nasıl davranacağımı bilemiyorum.beni istemediklerini düşünüyorum ama yüzüme çok iyi davranıyorlar.
yorumunuzu bekliyorum..teşekkürler..
Soran : sssss  |  26.01.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

depresyon

Depresyondayim galiba. Arkadaslarimdan duydugum bir ilaci kulanmaya basladim. Sizce uygun mu?

Soran : eley  |  29.01.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

bosanmak uzereyim

merhana

benim 2.5 yıllık evliyim ve 1 yaşında kızım var. eşimle ailelerimizin anlaşamaması yuzunden sureklı kavga ediyoruz kendi ramızda ve sevgimizde hiçbir problem yok.eşim annesi psikolojık olarak rahatsız tum duzeni bozan o ve eşim annesine çok baglı ne yapacagımı bilemiyorum.. boşanmak uzereyız sun baoanıp kendi hayatımı mı kurayım yoksa kızım ıcın devammı etmeliyim  
Soran : reyhan  |  31.01.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

lütfen cvp verin..

size ocak ayında aynı başlık altında soru sormuştum.söylediğiniz gibi olumlu düşünüp ılımlı davranmaya çalıştım fakat.onlar ailece karar vermiş ve nişanlım bu ilişkinin sonu yok diyerek bitirdi.sanırım söylediğiniz gibi iyimser olmak da hiç bir işe yaramıyor...
Soran : sssss  |  07.02.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

sıkıldım

Merhaba, aslında o kadar çok şey varki sormak istediğim..herşey birbirine zincir.polayannacılık oynamakdan sıkıldım.insanlara hep gerçeklerden bahsedip duruyorum ama gerçekleştyirmeye geldiğimde hiç bir şey yapamıyorum..olmayan şeylerin daha doğrusu olmasını istedğim şeylerin kendime yalan söyleyerek varmışlar gibi davranıyorum.birşeyi istiyorum olduktan sonrada vazgeçiyorum.maymun iştahlı olduğumu söylüyor çevremdekiler artık, aslında önceleri böyle değildim.beni anlayacak doktor varmıdır acaba?

Soran : selemtu  |  18.02.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

kızım

Merhaba Emin Bey bu sefer bir arkadaşım adına danışmak istiyorum.. kendi ifadesiyle “14 yaşındaki kızım benden utanıyor”. "Arkadaşlarım yanımdayken benim yanıma gelme" diyor. Bu duruma çok üzülüyorum. Ne yapmalıyım?
Soran : eley  |  19.02.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

sıkıntı

Merhaba Emin Bey ....Ben çok sıkılıyorum heryerde boğuluyorum hiç birşeyden zevk almıyorum neden acaba ne yapmam lazım ailemle bile görüşmek konuşmak istemiyorum hemen odama çakiliyorum elimde değil bazı şeyleride anlatamama hep içimde saklarım sadece arkadaşlarımla paylaşırım cvp bekliyorum hocam sağol
Soran : myte  |  19.02.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

tedavi

Merhaba Emin Bey  Sıklıkla gelen sinir ataklarıyla başedemiyorum. Çok sinirliyim ve sinirliyken gözüm hiçbirşey görmüyor. Sonrasında fena halde pişman olduğum davranışlar yapıyor ve sözler söylüyorum. Özellikle de anneme karşı inanılmaz bir gerginlik içindeyim. Neredeyse kadını öldüreceğim... Annem bizimle kalıyor ve 2 çocuğuma mükemmel bakıcılık yapıyor, temizlik,yemek gibi her türlü ev işini yapıyor fakat ben kendisine tahammül edemiyorum... Yardımlarınıza şimdiden teşekkürler

Soran : eladaok  |  19.02.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

PANİK ATAK

Panik atak tanisi aldim.ve ilac tedavisi goruyorum.ancak kendime yardimci olmam icin neler yapmam gerekiyor?
Soran : eyegeok  |  20.02.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

yardımlarınızı bekliyorum

Selam kolay gelsin. Ben 5 aydır nişanlıyım nişanlımla yaklaşık 7 8 yıldır tanışıklığımız var. Şimdiye kadar anlaştığımı düşünüyordum fakat bi kaç hatta bi çok yalanlarını görünce ayrılmaya karar verdimama benden ayrılırsam kafama sıkarım, öldürürüm kendimi diye bana sözler sarf ediyor. kendisi polis adayı. ben onu ikna etmek neler yapmalıyım teşekkürler.kolay gelsin
Soran : cixcool  |  21.02.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

TANSİYON

Slmlar 6 yildir yuksek tansiyon hastasiyim 2007 yazinda tansiyonum buyuk :24 kucuk:15 e kadar cikti su anda ilacla normal seyrinde ancak bu yazdan beri kucuk arabaya binmekten cok korkuyorum evden hic cikmasam olucak fakat calismam lazim arabasiz ise gitmem mumkun degil arabaya binince kasiliyorum sanki ben kullaniyormus gibi gozumu yoldan ayiramiyorum esim cok hizli araba kullaniyordu gerci simdi yavas suruyor ama cok zor durumda kaldim ne yapmam lazim. Tesekkurler

Soran : posthoc  |  02.03.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

TARTIŞMA

16 yaşındayım ve ruhsal bunalımdayım annemle çok fazla tartışıyoruz hatta bana dayak ve şiddet uyguluyor ve hep küçük sorunlar yüzünden şiddet uyguluyor. Bir gün hatırlamıyorum ki yastığa yattığımda ağlamamışım. Çok mutsuzum intihar etmek ölmek istiyorum ve artık dayanacak gücüm kalmadı. Lütfen bana bir yol gösterin artık sabrımın son noktasına geldim. Şimdiden teşekkürler”
Soran : tukey  |  02.03.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

MUTSUZUM...

Bir senelik evliyiz ancak henuz cinsel iliski yasayamadik. esimin vaginismus oldugundan suphe ediyorum. konu ile ilgili neler yapabiliriz. ?
Soran : semir  |  02.03.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

SORUNLU EVLİLİK

Eşimle sorunlarim var. 15 aylik evliyim evli olduğum halde kendimi çok yanliz hisediyorum,4 yıl flort ettik ama asla bir birimizi taniyamadik,sureklı tartişiyoruz,ya ben onu anlamiyorum yada o beni. bilmiyorum bazen evlendiğime çok pişman oluyorum,çalişma özgürluğum yok aileme dönemem,15 ayda kalbim param parca oldu git gide sevgim yok oluyor mecburen kaliyorum yapacak başka hiçbir şeyim yok lütfen bana yardim edin.
Soran : myte  |  02.03.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

yardıııım

Merhaba,ben zaman zaman panik atak yaşıyorum kalbim de çarpıntı endişe çok çabuk heycanlanıyorum örneğin metroya bindiğim zaman hemen kendi kendime daralıyorum kalbim çarpıyo ve inanılmaz bir korku yaşıyorum bu yüzden pasiflore içiyorum birden iyi durumdayken düşünüp ayy yine titriyorum gibi şeyler oluyo ama ilaç kullanmak idtemiyorum pasifloreye devam etmelimiyim ne yapabilirim teşekkürler. Saygılarımla,
Soran : mormavi  |  04.03.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

sürekli yemek istiyorum

 sürekli yemek yeme yedikten sonra pişmanlık aynalara bakamama anormal kilolu görme mutsuzluk duygusallık ağlama kendini beğenmeme şu an lustral kullanıyorum lütfen yardımcı olun şimdiden cok teşekkür ederim

Soran : eladaok  |  04.03.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

korku

3 sene bir beraberlikten sonra çok sevdiğim kız arkadaşımla ayrıldık. 5 sene olmasına rağmen hala kendisini unutamıyorum. İlk aşkım olmasından sanırım benliğime işlenmiş. Başka kızlarla ilgilenirken sanki beni gözlemliyo gibi hissediyorum kendimi. Rüyalarıma giriyo ve kendisini çok özlüyorum. Rüyalar günlük yaşantımı çok etkiliyo etkisinde kalıyorum. Hala geleceğimi onunla kuracakmışım gibi hissediyorum kendimi. Ona ulaşmak istiyorum ama reddedilmekten inanılmaz korkuyorum.Teşekkürler

Soran : selemtu  |  04.03.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

takıntılar

çok fazla takıntılı olmam,herşeyi kötüye yormam, bu aralar çocuğumun olmayacağını düşünüyorum. Sonrası güvensizlik bana milyonlarca tane yalanlar söyleyip tam evlilik aşamasında yalanlarını yakaladığım bir sevgilim oldu. 1,5 yıllık beraberlikti, çok fazla şey paylaştık, ve ben çok fazla değer verdim. Sonrasında yalanlarından dolayı onu terk ettiğimi söylediğim de "Sen bilirsin" diyip kestirip attı. Ayrılalı 4 ay oldu ve hala deli gibi hissediyorum kendimi,kullanıldığımı hissediyorum

Soran : eley  |  04.03.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

ailevi şiddetli sorunlar

Merhaba ben 3 yıllık evli bir bayanım yapı olarak duygusal olmama rağmen eşim tarafından sürekli şiddet, hakaret ve küfür duymaktayım ve en önemlisi bunlara katlanmaktayım.Yakın bir tarihte boşanma davam var ben açtım fakat cesaret edipte eşimden boşanamıyorum okumuş meslek sahibi biriyim ama daha önceki tecrübelerimden ötürü insanların beni kullanacağından korkarak adım atamıyorum ama ne yaptıysam evliliğim de düzelmiyor kararsızlıklar içerisinde boğuluyorum yardımcı olmanızı rica ederim.

Soran : eyegeok  |  04.03.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Psikoloji

Merhaba,
 Ben psikoloji öğrencisiyim fakat geleceğimden epey endişeliyim. Özel okulda burslu okuyorum ve bunun bir ayrıcalık olmadığını fark edebiliyorum. Bölümümde yüksek lisans şart sayılır ama yüksek lisans yapmış halimle bile o kadar rakiple mücadele etmek zorundayım ki, bu daha 2. sınıfta bile gözümü korkutuyor. Staj yapmak ya da bölümümle az çok alakalı bir yerlerde çalışmak istiyorum ama mümkün değil bulamıyorum. Mezun olduktan sonra da şu anki gibi sıradan olmaktan, sıradan bir işe, sıradan bir hayata ve sıradan bir çevreye razı olmaktan korkuyorum.
Soran : hazal  |  05.03.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

desteğe ihtiyacım var

yazılanları diğer herkez okuyacak biliyorum yazmak istediğim şöyle ki 18 yaşındayım 6 senedir çok zor zamanlar geçiriyorum bi hastaneye yada bi uzmana gidemiyorum hem yaşadıklarımı anlatamıyorum hemde anlatmaya başladığımda ağlıyorum. şuana kadar herşeyi yanlız atlattım arkadaşım yok anlaşamıyorum çoğunlukla buda benim bi sorunum biliyorum. yavaş yavaş yaşadıklarımı atlattım ama yorgunum ve bu bana ağır geliyo şuanda online terapi uygulaması için para veremem biliyorum sizler bunun için okul okuyorsunuz şuan bu yazıyı göndermemeye karar vermek üzereydim ama i yerden başlamam gerekiyo cevap verirseniz çok sevinirim yada oda farketmez zaten iyi günler..
Soran : selen1201  |  12.03.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

oğlum ve kızım

Emin Bey Mrb benim 9 yaşında oğlum ve 2 yaşında kızım var çalışan bir anneyim oğlum 4.sınıfa gidiyor gayet başarılı bir öğrenci ama çok hareketli ve çok konuşan bir çocuk öğretmeni de sınıfta dikkati dağıttığı için şikayetçi ve dersi dinlemediğini söylüyor dinlemediği halde bu kadar başarılı bir de dersini takip etse daha başarılı olacak diyor.Ödevlerini kendi başına yapmak yerine sürekli beni yanında kontrolcü olmamı sürekli yapabileceği derslerinde bile yrd istiyor Bana sorduğu ödevlerinde anlatmaya başlayınca tamam tamam ben biliyorum diyor.İşten eve gelince kızım bize ödev yapmamız için izin vermiyordu oda haklı küçük ve akşama kadar özlediği için ilgi istiyor.Bizde eşimle oğlumun ödevlerini yapmasına yrd olacak etüd merkezleriyle görüştük ve oğlumada anlattık ve kabul etti şuanda okuldan çıkınca etüd merkezine giderek ödevini yapıyor ben iş çıkışı onu etüdden alıyorum eve birlikte gidiyoruz konuşuyoruz ona anneden çok arkadaşı gibi yaklaşmaya çalışıyorum fakat oğlumda bu yıl çok değişiklikler oldu kendine çok fazla güven geldi büyüklerinin sürekli lafına karşılık veren kendi doğruları üzerinde agrasifleşen olumsuz yönlerini anlatmama rağmen burnunun dikine giden sürekli bağırarak kendini ifade eden,şu anda herkezi kıran bir birey haline geldi yaptığı hareketlerin bizi ne kadar incittiğini ve bizim bunları hak etmek için ona ne yaptığımızı veya oğlum senin bir sıkıntın mı var dediğimde hayır deyip kestiren anlamadığım bir psikoloji içinde 1 dk iyi olup 2.dk agrasifleşiyor.Kızımla arası kötü onu bağırtmaktan onun ağlaması bile hoşuna gidiyor kızımda abisi sevmek için bile yaklaşsa artık ona izin vermiyor ama elinde ne varsa abisi içinde istiyor veya onunla paylaşıyor sadece abisi ile sevgisini paylaşmıyor Normalde oğlum çok ince düşünebilen çok hassas bir çocuktu ben üzülsem hemen sarılıp ağlayan duygusal bir yapıya sahip Ananesi en son konuşmasında oğlum neden böyle davranıyorsun annen baban ve biz sizler için elimizden geleni yapıyoruz annenin babanın senden beklediği saygı ve sevgi istedikleri tek şey sorumluluğun olan derslerini çalışman demiş başlamış ağlamaya beni hiç kimse sevmiyor kardeşim bile diye inanın ne yapacağımı şaşırdım okuldan da yazı geldi bu ay için ödevlerini zamanında yapmadığı ve derslerini dinlemediğini anlatan ben bunu da görünce çıldırdım dayağımız darbemiz hiç yok sadece beni çok zorlayınca sesimi yükseltiyorum ama beni gerçekten çok üzüyor bana beni sevmiyorsunuz siz kardeşimi seviyorsunuz diyor Ben işin içinden çıkamadım daha nasıl ilgi sevgi göstermem gerekiyor İnanın proje ödevlerini bile bana bırakıyor ben yapamıyorum diye bunları bile yrd oluyorum gece saat 3 lere kadar akşama kadar zaten kafam kazan yorgun işten geliyorum gecede o ödevlerini yapıyordum ama baktım ki ben yrd oldukça o tembelleşiyor artık en sonunda rest çektim herkez sorumluluklarını bilsin dedim ödevlerini görevlerini herkez kendisi yapsın dedim.ama ben işin içinden çıkamadım hocam nasıl davranmam ne yapmam konusunda bana yrd olursanız çok sevinirim cvp şimdiden tşk ederim.
Soran : r3046  |  14.03.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

emin bey merhaba...

merhaba  bir kızım var adı sena anaokuluna gidiyor 5 yaşında ordunun kabataş ilçesinde görev yapıyorum bu kızımın ikinci anaokulu daha önce başka bir ildeydik ordu iline tayinim çıktı zaten herşey tayinden sonra başladı kızımı okula bıraktığım zaman arkamdan sürekli ağlamaya başlıyo okulda durmak istemiyo ben işe gittiğimde arkamdan sürekli ağlıyo işe gitmemi istemiyo çok geç uyuyor bazen yaşıdan büyük kelimeler kullanıyor örneğin yogo hareketleri yapmaya çalışıyor farkındamısın anlamalısın allah kahretsin gibi buna benzer daha bir çok kelime okuldan eve geldiğinde sanki evde durmak istemiyo sürekli biyerlere gitmek istiyo ve özellikle başkalarının arkasından bakıyo yani sürekli özlüyo hep herkez yanımda olsun istiyo sürekli bir özlem duygusu içerisinde ve sürekli sıkıntı hali ve sitres yaşıyor bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim...

Soran : rengin  |  14.03.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

oğlum...

merhaba emin okan bey.size danışacak o kadar çok şey var ki!oğlum 3 yaşında.2-3 aydır çok saldırgan davranışlar gösteriyor.özellikle de bana karşı.sürekli ısırmak istiyor ısırmadan rahatlayamıyor.gögüs uçlarımı sıkmaya çalışıyor.anne vurmak istiyorum diye yalvarıyor ağlıyor engellemeye çalşınca.ne varsa yerlere atıyor döküp saçıyor.ne yapmamız gerekiyor yol gösterir misiniz?neden bu şekilde davranıyor oğlumuz?teşekkürler

Soran : sevgin  |  14.03.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

sonuçsuz sorun

merhaba emin bey ben 25 yaşında 2 senedir kpssye hazıralanan ve atanmaya bekleyen bir öğretmenim ve 6 senelik bi ilişkim var.ama zaman zaman birbirimizin anlmakta ve hak vermekte güçlük yaşıyoruz ve bu içinden çıkılmaz bir hal alıyor.beni çok üzen en son olayı size aktarmak istiyorum.kpssye hazırlanırken hiç istemesemde 2gün önce bankacılıkla ilgili bi iş görüşmesine gittim bu iş olursa hem istemediğim bir iş olacak hemde hayatımız biraz yola girecekti.görüşmenin olduğu gün sevgilim sabah msj attı ne yapıyorsun diye ama görüşmeyi sormadı ben hatırlattım aklımda ama şuan servisteyim müsait olunca arıyacağım dedi ki ben bu durumda merak eden insan arar konuşamıyorsan bile telden beni dinler derdim ama ben çok aceleciyim diye sevgilim kızar azıcık sabret der bende bu yüzden kendi kendime sabret durumu müsait değildir dedim gün içinde aramasını bekledim akşam 4 kadar aramadı 4 aradı o zamanda benim işimvardı çok konuşamadım. akşam eve geldim 9 gibi sevgilim napıyon diye msj atıyor ama bir türlü aramıyor niye aramıyorsun dedim hastayım (şantiyede kalıyor)sıcak bişiler içicem işçilerde meyve almış bana soyuyorlar onu yiyeceğim sonra konuşuruz dedi 45 dak sonra aradı bende çok kızdım. merak eden insan çayını yada meyvesini alır odasına gelir orda yerken içerken konuşur konuşamayacak kadar kötü ise bile sen konuş benim halim yok ama dinliyorum der.45 dak ne önemi var diyor benki normalde akşama  kadar hiçmi boş vaktin yoktu insan en azından olumlumu olusuzmu diye sorar diye kızardım.bunu yapmadım.anlatmak için can atıyorum şu oldu bu oldu diye benim gösterdiğim ilginin bi damlası yok 45 dak ne önemi var diyor bence o 45 dak onun beni arayıp sorma işinin usuleten mi yoksa gerçekten merakla ve isteyerek mi yaptığının en net örneği .ben kızınca oda kızdı "beddua ediyorum inşallah bankaya girersin ve o yoğun tempoda beni bi arama o zaman senin azına edicem bak gör "dedi ben bunu duyunca yıkladım bunu hak edecek hiç bir şey söylemedim ki onun işi gezici ve çok yoğun diye ona ayak uydurabilmek için tayin şansından dolayı 95 almam gereken bi sınava çalışyorum bi bu yaşta tekrar lisede sisteme dönmek çok yıpratıcı ki bu tarz tartışmlardan ben çok etkileniyorum ve ders çalışamıyorum ki kendiside bunu çok ii bilir ama bi türlü benim baktığım çerçeveden bakamiyor ve hala kendini haklı görüyor.sizce kim haklı cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler
Soran : mrv  |  15.03.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Çok büyük sorunlar.. Aşırı yardıma ihtiyaç.. Lütfen okuyun..

(BİRAZ UZUN OLDU AMA ÇOK ÖNEMLİ LÜTFEN OKUYUN) Merhaba.  Benim yaşadığımın bir sorun olduğunu geçmişime baktığımda anladım. Eskiden çok neşeli, çok sosyal, insanların her davette çağırmak istediği bir insandım. Şimdi ise kimseyle konuşmuyorum bile. Kimseyle de görüşmek istemiyorum. Bu tam anlamıyla sıkılmak falan değil. bambaşka bişey. Ailemle bile doğru düzgün konuşmuyorum. 5 Cümleden fazla konuşursam sinirlenmeye başlıyorum zaten. Sonnra da neden böyle yapıyorum diye çok üzülüyorum. Ama bunu isteyerek de yapmıyorum. Bir anda parlıyorum ve o an herşeyden (yani tam anlamıyla herşeyden) nefret ediyorum. Uyku problemim var, yeme problemim var..Aşırı uykum olduğu halde çok zor uyuyorum. Uyursam da hiç uyanmamak istiyorum. 3-4 Gün yemek yemediğim bile oldu, hiç aramadım yemek yemeyi, aklıma bile gelmedi. Hiçbirşeyden keyif almıyorum. Kendimi zorlayıp bişeyler yapmaya çalışıyorum mesela arkadaşımla dışarı çıkıyorum ve bi süre sonra neden çıktımki diyorum. Yani o bulumduğum andan daha da keyif almıyorum. Bu yüzden kendimi iyice kapattım. Üstelik artık insanlarla konuşmaya çekiniyorum. Herşeyden korkuyorum sanki ve kaçıyorum. Telefonum çalsa açmıyorum ya da birini görsem yolumu değiştirmeye çalışıyorum. Sanki selam versem beni dövecekler. İsmimi bile yazmaya çekindim buraya nedenini kendimde bilmiyorum.. Aşırı üzülüyorum en ufak bişeye bile. En önemlisi beynimde sürekli düşünceler var bu beni mahvediyo. Herşeyi.. Herşeyi düşünüyorum en ince ayrıntısına kadar. TV izlediğimde bile izlemediğimi farkettim ekrana bakıyorum ama sürekli bişeyler düşünüyorum bi an silkelenip tekrar ekrana bakıyorum 1 dakika sürüyor en fazla.. Olmayacak şeyler bile düşünüyorum sanki paranoyaklık mı bu? Bunlar yetmezmiş gibi uykumda bile düşünüyorum sanki. O düşünceler öyle karmaşık rüyalara dönüşüyorki.. Resmen uykumda bile stres altındayım. Ara ara çarpıntım oluyo bazen sık sık.. Kendim bi çözüm bulamıyorum. Bişeyler deniyorum ama olmuyo, araştırıyorum. Bir uzmana gitmek isterdim ama para durumum buna müsait değil. üstelik bu korkularımdan hiçbişey yapamıyorum. Hiç böyle biri değildim asla olmadım ve şimdi hep böyleydim sanki gibi bana ait bu hisler.. Lütfen yardımcı olun. Bu duygular bana yerleşecek ve bundan sonra karakterim böyle olacakmış gibi geliyo ve çok korkuyorum.. Lütfen.. Cevap yazarsanız.. Gerçekten bir yol gösterene ihtiyacım var.. 
Soran : shadow  |  20.03.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

merhaba emin hocam

merhaba emin hocam
öncelikle sizi üyesi olduğum pediatri portalından tanıyorum.Size minnettarım.Kızım için sorduğum sorularda beni cevapsız bırakmadığınız için sonsuz teşekkürler.
Burada da sizi gördüğüm için ayrıca çok memnun oldum..
Ben 26 yaşında evli ve bir kız çocuk annesiyim..Benim sorunum tam olarak ne bilmiyorum ama günlerdir yaptığım hiç bir şeyden zevk almıyorum..bazen nefes alamıyormuşum gibi geliyor.iki haftadır cinsel isteğim sıfıra inmiş durumda ve bir kaç gündür uyuyamıyorum..daha doğrusu gözlerimi kapatıyorum ama beynim hala aktif ve sanki beynim uyumamak için benimle yarışıyor.iş yoğunluğu nedeni ile çok yoruluyorum..Çok önemli sıkıntılar olmasa da  eşimle ufak tefek tartışmalarımız oluyor..Genel anlamda eşim anlayışlıdır..ama nedense bu aralar hiç sorumluluğumun olmadığı yorulmadığım günlerimi özlüyorum..Eşimle sevgililik dönemlerimizi, üniversitedeki özgür günlerimi özlüyorum..öyle duruma geliyorum ki sanki kendime ayıracağım 2 saatim olmuyor..sabah uyanıyor kızımın giydiriyor anneme bırakıyor,ordan koşturarark işe gidiyor,ve akşam 5 te işten çıkıyor,canım kızımı alıyor yemeğini yediriyor onunla oyunlar oynuyor,kızımı biraz babasına bırakıp okul notlarımı kağıda geçiriyor....vs gece oluyor ve ben uykusuzluktan ölmeme rağmen gözlerimi kapayıyorum ama beynim hala online...sabah oluyor program aynı devam ediyor.hafta sonu misafir temizlik derken canım kızıma ve kendime ayıracağım zamanı eşe dosta pasta yaparak harcıyor misafir ağırlıyorum..eşimin ailesi bu konuda biraz düşüncesiz ve eşimin yumuşak yüzünden reddetme şansımız olmuyor..kısacası hayattan zevk alamıyorum ve kendimi yorgun ve bitmiş hissediyorum.uykusuzluk ve cinsel isteksizliğim konusunda ne yapacağımı bilmiyorum..Sizin de düşünceleriniz benim için çok kıymetli..Çok teşekkürler....

Soran : age_123  |  24.03.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

eşimin ders çalışmasını nasıl sağlarım?

merhabalar biz eşimle yeni evlendik ben 2 üniversite bitirmiş biriyim ve 2 üniversiteyle kalmayıp eğitimime devam etmiş biriyim. Eşim lise mezunu ailem onunla evlenmemi istemedi eğitim farkından dolayı ancak eşim kendini geliştirmiş birisi birbirimizi seviyoruz herşeyimiz farklı olsa da hiçbir konuda beraber ortak nokta bulamasakta ortak tek birşey var birbirimizi sevdiğimiz ben eşimin bir şekilde eğitimine devam edeceğini düşünüp en azından gurur yapar devam eder demiştim aslında benim için eğitimi sorun değil ama çevremin bu durumundan rahatsızlık duyuyorum ona sanki küçümseyen gözlerle baktıklarını düşünüyorum ve ben rahatsız oluyorum bu yüzden zorla üniversite sınav başvurusunda bulunmasını sağladım en azından açıköğretimden bitirsin diye bir şekilde bitirsin istiyorum ancak o pazar günü sınava giricek ve hiç umursamıyor şimdi zorla sınava katsam kazansa bile sonra çalışmayacak ki ailesi zamanında zorla bağırmayla okula göndermişler o yüzden kitaplardan nefret ediyor kitap görmek istemiyorum diyor lütfen bana yardımcı olun ben de zorla yaptırmak istemiyorum içinden gelerek yapsın istiyorum mesleğinde bile faydalı olacağını söyleyerek yapmaya çalışıyorum sadece dinliyor uygulama yok. teşekkür ederim şimdiden
Soran : özlemmm  |  27.03.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Bunları nasıl azaltabilirim?

Ben kemal 12 yaşındayım kardeşim beni çok sinirlendirdiği için onu sürekli acıtmasa da dövüyorum ve sesimi kısamıyorum annem ve babama bile bağırıyorum bunları nasıl azaltabilirim
Soran : yemellim  |  11.04.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

kafamda kurduklarım bedenime zarar veriyor

Merhabalar. Ben 25 yaşında, nişanlı bir bayanım. nişanlımla yaklaşık 5 senedir beraberiz ve bu süre zarfında kendisi güvenimi sarsacak tek bir harekette bile bulunmamışken ben onu etrafındaki bayanlardan kıskanarak kafamda bir sürü şey kurmaya başladım. Öyle ki bu durum ilişkimize zarar vermeye, sık sık tartışmalar yaşamamıza neden olmakta. Kısa bir süre önce başladığı kurstaki bayanlar hakkında bana bir çok olumsuz şey anlatmıştı nişanlım. Sürekli liseli gençler gibi birbirlerine aşık olan, birbirlerini kıskanıp çocukça hareketler sergileyen kızlar olduklarını tamamen iyi niyetle bana anlattı. Fakat bu durum bende çok olumsuz düşünceler yarattı. Nişanlımın böylesi insanlarla arkadaşlık kurması beni çılgına çevirirken her geçen gün uzaklaşacağını düşünerek kendimi avutmaya çalıştım fakat -bunu söylmeye utanıyorum ama- facebookta arkadaş olmaları, telefon numaralarını birbirlerine vermeleri arkadaşlıklarının süreceğini hissettirdi beni.  Adı geçen bayanları hiç tanımadığım halde rüyalarımda görmeye başladım, nişanlımın onlarla ilgili herhangi bir konuşmasını duyduğumda ya da onlarla ilgili bir şeyden bahsettiğinde karnıma kramplar girmeye, vücudumda kızarıklıklar çıkmaya, sabahları omuz kaslarım gergin uyanmaya, dişlerimi sıkmaya başladım. İlişkimizi daha fazla yıpratmamak adına kendimi oyalamaya, düşüncelerimi ötelemeye çalışıyorum fakat bunu başaramıyorum. Sürekli ağlar oldum ve takıntı oldu bu durum bende. Sanki nişanlımın etrafında hiç kimse olmamalıymış, tüm ilgili benim üzerimde olmalıymış gibi hissediyorum bencilce. Ve bu kadar tartışmamıza rağmen hala arkadaşlıklarını devam ettiriyor olması, onları facebooktan, telefonundan silmemiş olması bana kendimi çok kötü hissettiriyor. Tamamen takıntı haline getirdiğim için bir psikoloğa gitmeden size mesaj atmak istedim. Şimdiden teşekkür ederim
Soran : mehtapolizma  |  11.04.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

aile terapisi hakkında bilgi almak

merhaba biz beylikdüzü istanbulda ikamet ediyoruz. esim ve ben severek evlendik 9 yıllık evliyiz suan bir anlaşmazlık içindeyiz am tam olarak sebebi olmayan birbirimiz sevdiğimizi söylesekte düşman gibi hareket ediyoruz oda bende nedeni ve sonucu cozumleyemiyoruz ortalama 1 senedir böyleyiz destek almak isstiyorum siz ne düşünüyorsunuz, teşekkürler
Soran : ssertcansibel  |  17.04.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Takıntı

iyi akşamlar. hocam Kendimi Çok Takıntılı Bir İnsan Olarak Görüyorum ve Bunun Önüne Geçemıyorum . En ufak birşey olsun Kafama Takıyorum ve Sürekli Ona Odaklanıyorum . İnsanların Bana Durduk yere Bakması Bile Beni Tedirgin Ediyor . Ama Bu Korktugumdan  Değil Sadece Düşüncem Hep O Yöne Dogru Kayıyor.
Soran : Setko  |  22.04.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

ilişki

ilişkimde kendi isteklerim olmadığı zaman trıp atmaya baslıyorum ve kendıme engel olamıyorum bu druumu nasıl düzeltebilirim.
Soran : duyguf  |  04.05.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

iyi aksamlar emin abi

emin abi ben recep bağzı sorunlarım var bana yardım edebilme sanşın varmı acaba
Soran : Looking4  |  15.05.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

terapi için

tlf nunuzu alamadım :(
Soran : anaksimona  |  01.06.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

biraz olsun zaman ayırabilirseniz çok sevinirim...

iyi günler.benim sorunum daha 19 yaşında olan kız kardeşim.ben o mutlu olsun die herşeyi yapmaya razıyım ama bitürlü mutlu olmuyor çocukluktan gelen belki çok ezmişiz onun daha çocukluk anıları bile yok doğru düzgü hep birşeyler ya eksik yada yarım kalmış şekilde.bende çok üzülüyorum bu durum. ailemde hep onu koruma çabasında onun adına bişeye cevap verme çabasında özellikle annem defalarca dediğim halde bırak büyüdü artık kendi konuşsun kendini savunsun desekte boşa.annem okuma yazma bilmediği için cahil oldugu için karşılıklı çok şeyi anlatmaya çalışsakta fayda etmiyor:(kardeşimde  sosyal fobi oluştu ve bu durumdan çıkmayı bi okadar çok istediği halde hiç birşeyde yapmıyor sadece netten ordanbuldan buldugu yazıları okumayla yetiniyor.ona evde iyi birşey desekte hemen herşye sert çıkışlar yapıyor hiç arkadaşı yok dışarıya çıkmaya aslında var ama kendi uzak duruyor sürekli aradığı  arkaşaş çevresini kafasına uyuşan birilerini bi türlü bulamıyor.artık ben o mutlu olsun die bakıyorum bişeyler yapmaya çalışıyorum ama bende işin içinden çıkamıyorum çogu zman.geçenlerde bana gerçekten çok düşündüm ben aileden kimseyi sevmediğimi anladım dedi bu nedemk ya bu yaşta şimdiden hayata küsmüş durumda olmak??inanınki ben napıcagımı bilmiyorum.yardmcı olursanız gerçekten beni çok mutlu etmiş olursunuz şimdiden teşekkür ederim...
Soran : hacerhilal  |  07.06.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

sürekli kusma ve ağrılar yaşıyorum

budan 2 ay önce çok ağır bir bunalım geçirdim yemek ve sosyal alanda bir süre uzak kaldım sonunda  dışarı her çıktığımda bir karın ağrısı ve düşüncelerimde hep kusma oluşuyor hissi geliyor yemek gediğimde direkt olarak yediğim her neyse posasını çıkartıyorum bunun nedeni nedir acaba
Soran : ibrahimb120  |  08.06.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

cevaplarsanız sevinirim...

insan neden istemediği halde çok sinirli olur olmadık şeylere takar üstelik bunun farkındadır ama engel olamaz neden ???
Soran : tuem  |  10.06.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

yardım

İyi akşamlar.sorunlu bir ilişki yaşıyorum kendimi kördüğüm olmuş gibi yaşama isteği kalmamış bir halde görüyorum.saplantı haline dönüşmüş bir durum.kendimi çekip kurtaramıyorum.neredeyse sürekli kötü muamele görmeme rağmen ilişkiyi bitiremiyorum.artık aptal olduğumu düşünmeye başladım. içimden kötü şeyler yapmak geliyor. kendime ve karşımdaki insana zarar verme isteğim oluyor. bana yardımcı olursanız sevinirim. önerilerinizi bekliyorum.sağolun.
Soran : leyl08  |  12.06.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

babam

iyi günler emin bey. sorunum babamla ilgili. ben 23 yaşında üniversite öğrenimini tamamlamış kpssye hazırlanan ayrıca yükseklisans yapan biriyim. kpssye hazırlandığım su süreç içerisinde babamın bana karsı olan davranısları ve hakaretlerinden bıktım. ben oldukça kendimden emin ve saygılı biriyim. ancak babm bana karsı hiç bir zaman için sıcak olmadı. kendimi bildim bileli babam bana karsı hep küfür içerikli sözler sarfetti arada şiddet olayları gösterdi ve bu benim oldukça psikolojimi bozdu evden dahi soğudum. onun yüzünü görmek sesini duymak istemiyorum. inan ki ölse dahi üzülmicem o derece nefret ediyorum. kaç kere sakin bi şekilde konusmaya çalıstım ama olmadı. dısardan bakan insanlar onu sessiz sakin diye tanımlar ama evde hiç öyle biri değil. o kadar çıkmaz bi yoldayım ki sırf ondan kurtulmak için intiharı bile düşündüm. çok anlayışsız, düşüncesiz ve okadar çağ-insanlık dışı davranıyor ki hayatımdan bezdim. yine sabah onun küfürlü sözleriyle sabah uyandım ve size bunları yazıyorum lütfen bana yardımcı olun
Soran : ecemmm  |  14.06.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

sürekli kavga

merhaba hocam ben 22 yaşındayım ve üçbuçuk senelik bir ilişkim var.erkek arkadaşımla çok kavga edioruz en ufak bir şeyi ters anlayıp birbirimizi yiyoruz. beni bir kaç saat aramasa neden aramo napıo bir sürü kuşku düşüo aklıma kendi kafamda bir sürü kuruntu yapıorum sankı o kurduklarımı erkek arkadasım yapıomuş gibi onun üstüne gidiiorum ve oda bu üstüne gitmemden sıkmamdan çok şikayetci.hep kendi kendime söz veriorum tamam hiç bişi sormıcam üstüne gitmicem diorum ama bir kaç günden sonra gene aynı şey oluo.hep içimde bir kuruntu bir kusşkuu var. kavga ettgimizde arayan hep benim suçlu olsamda olmasamda bu da bana çok dokunmaya başladı artık seviıorum ama bu işin sonu nereye gidecek bilmiorum bana biraz yardım ederseniz akıl verirseniz sevinirm şimdiden teşekkür ederi.....
Soran : mustulat  |  16.06.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Kuş Fobim

Benim Bir Adet Muhabbet Kuşum Var Ama Ben Ondan Korkuyorum Kafesteyken Yemini fln Veriyorum Konuşuyorum Ama Salınca Odama Kaçıyorum Nasıl Bu Fobiden Kurtulabilirim?? Şimdiden Teşekkürler...
Soran : Kenan  |  18.06.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

cok aci cekiyorum

hocam merhaba ben size Azerbaycandan yaziyorum.azeriyim ve 3 yila yakin suredir bir turk vatandasiyla tanisdim.ilk onceler niyetimiz sadece arkadaslikti ve bir birimize kanka diye hitab ediyorduk ama zamanla bir birimizden hoslanmaya basladik ve citdi anlamda bir birimize cok baglandik.ama ben surekli ailemin beni ona vermeyeceini ona ustu kapali anlatiyordum ve sadece arkadas olabiliriz basga da bisey olamaz diyordum ama icten ice ikimizde bir birimizi seviyorduk aradan 2.5 sene gecdi ve simdi onun okulu bitdi ve gitmek zamani.turkiyeye geri donuyor.belki ben ona ogle soylemeseydim o bana basga sekilde yakalsabilirdi ama ben her defasinda bunun imkansiz oldugunu anlatiyordum ona.mantiken de dogru insan degildik bir birimize o cok di dar birisi ailesi  falan dindar .bende tam tersi.ne o benim gibi dindar olmayan biriyle evlenebilir ki zaten ailesi de izin vermez  ne de benim ailem onunla evlenmemem  ve kapanmama izin vermez ki bunu ben de yapapam.ama onu cok seviyorum . va ayrilik zamani geldiyi ucun cok canim yaniyor sanirsam onun da ogle.5 gun sonra onu birdaha gormemek uzre burdan gidiyor.ne yapmaliyim lutfen yardim edin.sizce onu unuta bilecekmiyim.bir baskasini onun kadar sevecekmiyim?
Soran : aygun  |  19.06.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

eşimle aramdaki durum

Emin Bey;

Eşimle ilk tatilimizde kavga ettik ve beni dövdü.Onun yanından ayrılıp arkadaşıma gittim.Hastaneye gitmek zorunda kaldım ağrı kesici yaptırmak için.Beni muayene eden doktor darp raporu tutmak zorundayım dedi. Ben başta anlamadım tamam dedim.o rapor tutulunca mecbur işin içine polis giriyormuş geldiler ve ifaedemi almak için beni karakola götürdüler.Başımdan geçenleri anlatmak zorunda kaldım yalan söylememek için, açıkçası eşime e çok kızgındım beni bu hallere düşürdüğü için anlattım , şikayetçimisiniz diye sordular hayır dedim.çıktım eve gittim eşimle bir haftaya kalmadan barıştık ama ne doktora gittiğimi ne de ifade vermek zorunda kaldığımı anlatmadım.Herhangi birşey olmaz diye düşünüyordum.Ama devlet şikayetçi olmadığım halde eşime ceza davası açmış basit yaralama suçundan . eşimin durumdan da dava açıldığından da haberi yok. ben bunu ona uygun bir dille anlatmak istiyorum ama yapamıyorum.Sanki bile bile ona zarar vermek dava açmak istediğim için bunları yaptığımı düşünür diye korkuyorum.yalan söylemek istiyorum.Eşimden bu güne kadar hiç bir şeyi saklamamıştım. bu beni bunalıma soktu. sürekli uyumak hiçbir şeyi hatırlamak istemiyorum.ona karşı soğuk davranıyorum.anlatamadığım için onu suçluyorum içimden.o beni dövmeseydi bunları yapmak zorunda kalmazdım mağdur olan benim ama şimdi kendimi suçlu gibi hissediyorum.sizden ricam eşime durumu anlatırken nelere dikkat etmeliyim.sizde erkeksiziniz eşinizden böyle bir şey duyduğunuzda ne tepki verirdiniz nelere dikkat ederdiniz yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten durumum hiç iyi değil 1 hafta da 3 kilo verdim bu durum yüzünden .
dinlediğiniz için teşekkür ederim.
Soran : serap1988  |  20.06.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

iyi çalışmalar

bir sorunum var sayın hocam ; ben yaklaşık 3 ay öncesinde boyun düzleşmesi gibi bi rahatsızlık geçirdim ellerimde ve kollarımda uyuşmalar yaşıyordum artı bazı bazıda bilinç bulanıklığı oluyordu doktorum bunun boyun düzleşmesiyle bi ilgisi yok dedi ve stres olup olmadığını sordu bende iş ortamından dolayı var demiştim fizik tedaviye aldılar 21 gün süreyle tedavilerde büyük bi rahatlama geldi tedavim bitti uyuşmalarım geçti fakat bu seferde kalp krizinden ölme gibi ortalık yerde bayılma gibi korkular  bastırıyo beni kendimde bi halsizlik iş görmeme arzusu oluştu tüm doktorlara gittim herhangi bir hastalığımda yok böyle olunca kendimi çok rahatsız hissediyorum hayattan zevk almıyorum gerçekten bana yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler...
Soran : C.gökhan  |  23.06.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

ne yapmalıyım

hocam iyi geceler 
hocam bana bir akıl verin ne yapmam gerekiyor?
eşim ev hanımı ve bir çocuğumuz var. Benim sorunum eşim en ufak birşeye sinirleniyor adeta kendini kaybediyor.ben susuyorum kırmayım üzmeyim diye ama halen devam ediyor kafayı yicem hocam bana bi akıl verin ne yapmam gerekir nasıl davranmam gerekiyor. ben hiçbirşey yapmadığım halde birşey yapmışım gibi tepki veriyor.yardım edin hocam.
saygılar
Soran : bluemoonn  |  26.06.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

mrb

hocam yardımlütfen

Soran : berti  |  26.06.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

yardım istiyorum

19 yaşındayım geçmişte bazı sorunlar yaşadım anne baba boşanması annenin kanser olması okulu kazanamama gibi bunlar yüzüstü anlatlmş kısımları ve ben geçişten kurtulamıyorum bi erkek arkadaşım var ve şuan onu da sürekli geçmişiyle yargılıyorum üniversite sınavlarında başarısız oldum çok gereksiz biri olduğumu düşünüyorum iyi olmadığımı düşünüyorum ağlama nöbetleri geçiriyorum bazen hayatımın ne zor olduğunu düşünüyorum bazende daha ne zor hayatlar var diyorum mantığımla söylediklerimi hareketlerimle asla bağdaştıramıyorum içimde fırtınalar kopuyor ama dışarıdan bir insana göre ne kadar iyiyim bir doktora gitmekten çekiniyorum çünkü hayatımı anlatamam yeterince o kaadar güçsüz olduğumu kabul edemiyorum lütfen yardım edin
Soran : melike  |  27.06.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

depresyon

depresyon şikayetiyle 3 ay önce doktora gittim. ilaç kullandım 3 ay geçti hiçbir değişme yok,ileri düzey depresyon teşisi koymuştu. tekrar gitmeli miyim?
Soran : turizimci21  |  05.07.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Sosyal Fobi

Emin Bey,
Sosyal fobi rahatsızlığım olduğunu düşünüyorum. Bu konuda uzmanlığınız var mı, yardımcı olabilir misiniz?
Soran : ismail85  |  08.07.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

öfkemi nasıl durdururum

merhaba emin bey
ben daima bir uzmandan yardım almayı düşünüyorum ama bir türlü fırsatım olmadı. sizin yönlendirmenize ihtiyacım var bu sebeple. Ben sakin mizaçlı bir insanım normalde. çevremdekilerde beni böyle biliyor. ama bazen çok gereksiz yere öfkelenip kendimi ve çevremdeki insanları oldukça üzebiliyorum. öfkelendiğim zaman öfkemi durduramiyorum. genelde öfke nöbetleri geldiği zaman duş alırım. o bile durdurmaya yetmez. susmayı deniyorum bu durum daha fazla öfkelenmeme sebep oluyor. ne yapmalıyım. kendimi nasıl durdurmalıyım.
Soran : elifff  |  24.07.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

merhaba

üstat hangi ildesiniz
Soran : emrex  |  02.08.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Psikologfobim

Merhaba...Bir süredir siteyi takip ediyorum,yaptığınız şeyden ötürü sizi içtenlikle tebrik ederim,emek ve sabır isteyen bir iş olmalı.Yazdıklarınızı okudum,olumlu tavrınız beni cesaretlendirdi,ve uzun süre düşündükten sonra nihayet bugün ben de size danışma kararı aldım.Belki bir fayda görmeyebilirim,ama bir şey kaybetmeyeceğimden de eminim...
Benim sorunum bir tür "psikolog/psikiyatrist" fobisi diyebilirim.Geçmişte(2-3 yıl oluyor) bazı problemlerim için bir psikiyatrist ve ardından bir psikologdan destek almaya çalıştım fakat maalesef bana yardım edemediler...
İlki oturduğumuz yere yakın özel bir hastanenin psikiyatristiydi.Deneyim düzeyini bilemiyorum ama bana karşı çok ilgisiz ve soğuk davrandığı için 2. seanstan sonra bir daha gidemedim...
Daha sonra bir devlet hastanesinin psikiyatristine gittim...O gayet kibar bir beyefendiydi ve nazik yaklaşımı beni sevindirmişti,fakat ona da güvenemedim,güvenemediğim için de hiçbir şey anlatamadım...
Doğru terapisti bulana dek aramam gerekirdi biliyorum fakat anlaşılamamak beni çok üzdü ve bir daha hiçbirine gidemedim...
O zamanki sorunlarımı kendi kendime çözmeye çalıştım ve bir kısmında başarılı da oldum.Ama bazıları çok derinlerde kaldılar ve hala izlerini taşıyorum...
Şimdilerde ihtiyacım olan tek şey mutlu ve huzurlu bir yaşam.Bunun için bana yardım edecek birine ihtiyacım var.Bir psikolog veya psikiyatriste.Ve onu bulabilmek için de size.Ankara'da olsaydınız sizinle görüşüp yardımınızı rica edebilirdim,ama maalesef değilmişsiniz ve ben sadece bir öğrenciyim,ne site üzerinden yardım alabileceğim bir kredi kartım var ne de yaşadığınız şehire gelebilirim...Eğer yaşadığım şehirde çok güvendiğiniz bir meslektaşınız varsa önerebilir misiniz?Ya da onu bulabilmem için harekete geçmeme yardım edebilir misiniz?Şimdiden teşekkür ederim...
Soran : Işık  |  04.08.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

yardımcı olurmusunuz

Merhaba Emin Bey 
Ben 20 yaşında üniversite 3.sınıf öğrencisiyim.Kendimi çok kötü hissediyorum beni anlayan biriyle konuşmaya çok ihtiyacım var.
Ben çok güler yüzlü iyimser kimseyle bir sorunu olmayan biriyim.Bu çok güzel birşey gibi ama bazen beni öyle bunaltıyor ki anlatamam sanki hep öle olmak zorundaymışım gibi insanlara gün içindeki duygularımı yansıtamıyorum moralim mi bozuk çok mu mutluyum anlayamıyorlar çoğu zaman bazen kendimi robot gibi hissediyorum.
İnsanlara kendimi ifade etmekte zorluk çekiyorum.Beni tanıyamıyorlar nasıl biri olduğumu çözemiyorlar.Belkide ben bile kendimi tam anlamıyla tanımıyorum.
Konuşmak öyle zor geliyor ki sanki aklıma konuşacak hiiiiiiç bir şey gelmiyor.Arkadaşlarım benim için saf, sıkıcı, sessiz kız diye düşünüyorlar.Bu durum beni deli ediyor çünkü durumun farkındayım.Bende onlar gibi eğlenceli hoş sohbet biri olmak istiyorum.Sınıfta ha varlığım ha yokluğum hiç önemli değil farkında bile değiller ki ... Bir insan hiç mi espiri yapamaz sanki yapamıyorum arkadaşlarımda fazla konuşmayınca sıkılıyorlar artık onlarla hiç muhabbetim olmuyor.
İnsanlarla konuşurken ne söyliceğimi o an düşünemiyorum sanki ama sonra yalnız kaldığımda düşündüğümde ben niye şunu söylemedim yaaa diye pişman oluyorum niye ozaman aklıma gelmiyor diye kızıyorum kendime ama iş işten geçmiş oluyor.
İnsanlarla konuşurken sanki biran ne konuşacağımı şaşırıyorum heyecanlanıyorum söylemek istediğim cümleyi doğru bir şekilde söyleyemiyorum beynim adeta bomboş oluyor sanki düşünemiyorum kalabalıkta yada dışarda sokakta yapacağım şeyleri bile şaşırıyorum unutkanlıkta var tabi artık biraz önce okuduğumu sölediğimi dinlediğimi unutuyorum buda çok moralimi bozuyor.
Bazen konuşurken söylediğim kelimeden sonra gelecek kelimeyi toparlayamıyorum ve aynı kelimeleri tekrarlıyorum yada gereksiz bir kelime kullanarak konuşmayı kesiyorum arada konuşmaya çalışırken dil sürçmesi yada ağızdan yanlış çıkması illaki oluor böle olunca artık içimden hiç konuşmak gelmiyor.
Bir ortamda hakkımı arıyamıyorum bir yandan da içim içimi yiyor niye bişey diyemiyorum diye.
Utnagacım zaten bu anlattıklarımdan belli oluyor belki ama bir yandan da bazen öyle bir cesaret geliyorki arkadaşlarımın konuşmaya cesaret edemediği( hoca, arkadaş vs.) kişilerle ben gidip konuşabiliyorum buda nasıl oluyor bilmiyorum.
Anlıcağınız üzere galiba baya sıkıntılı biriyim yıllardır bu böyle hep düzelmek için çabaladım olmadı artık çok bunaldım ortaokulda lisede hep rehber hocalarımla konuştum ama hiç bir yararı olmadı.Üniversiteye geldim arkadaş ortamı gene aynı sessiz kız diye benimsediler beni bu durumdan kurtulmak için kendimi sosyal etkinliklere  verdim ama onlarda bile çok başarılı olduğum söylenmez .Bazen düşünüyorumda zekamda mı bir sorun var anlamam mı kıt herşey ondan mı kaynaklanıyor offf bilemiyorum lütfen yardımcı olun bana çok ihtiyacım var okulum bitecek ve işe başlıcam bu durumda çalışmam bile çok zor .s
Soran : sunrise  |  10.08.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Unutkanlık korkusu

Merhabalar hocam,

Ben 20 yaşında, üniversite öğrencisi bir erkeğim. Özellikle üniversiteye girdiğimden beri önceki senelere göre daha hareketsiz bir yaşama geçiş yaptım. Uyku düzenim bozuldu. Geceleri geç saate kadar oturmaya, sabahları öğleden sonralara kadar uyuyordum. Beslenme düzenimde de değişikler oldu.

Benim şikayetlerim ilk olarak Ramazan'da sıkıntı ve endişe hali, geceleri terleme, üşüme, titreme, uykuya dalamama(dalmakta zorlanma), iştahsızlıkla başladı. Doktora gittim, hormon testleri yaptırdım ve herhangi bir sorun çıkmadı. Daha sonra nöroloğa yönlendirildim. Aynı şikayetleri ona da anlattım. Daha hareketli olmamı, spor yapmamı, yorulmamı tavsiye etti. Doktorumun tavsiyelerine tatilde uymaya çalıştım. Tatilde geçmişimi net hatırlayamama, sanki silinmeye başlamış gibi hissetmeye başladım. Bazen önceki gün yaptıklarımı çabuk hatırlayamadığım oluyordu. İlk baştaki şikayetlerimin çoğu geçti fakat bu "unutkanlık korkusu" hala daha devam ediyor. Sanki tüm yaşadıklarımı unutacakmışım gibi geliyor. Önceki gün yaptıklarımı hatırlamaya çalışırken sanki kafam ağırlaşıyor gibi hissediyorum. Sorunum ne olabilir? 

Soran : srht1992  |  04.09.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Kendimi tanımak istiyorum

Paranoid kişilik bozukluğu belirtileri gösterdiğimi düşünüyorum fakat bundan emin olamıyorum ve bu beni oldukça endişelendiriyor aslında heyecanlandırıyor da diyebilirim. Çünkü bu bir şekilde hoşuma gidiyor. Biliyorum normal gelmiyor kulağa fakat zaten bu yüzden size danışıyorum, lütfen fikirlerinizi paylaşır mısınız ? Teşekkürler..
Soran : lilith  |  13.09.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Depresyon

merhabalar

4 yıllık bir ilişkim vardı. 8 ay önce sevgilim ayrılmak istedi ayrılma nedeni olarak "karşılıklı saygının kalmadığını" gösterdi. daha sonradan öğrendim ki benden ayrılmasının sebebi başka biriymiş. bu haberi öğrenmem ayrıldıktan 2 ay sonra oldu ve 6 aydır kendi kendime sürekli sorular soruyorum. "neyi eksik yaptım" "tamamlayamadığım konu neydi" "hangi ihtiyaçlarını karşıllayamadım" gibi sorular. yaklaşık 3 aydır günde 2-3 saat uyuyabiliyorum. ve artık rüyamı görüyorum gerçekmi bazı olayları karıştırmaya ve etrafımda yaşanan her olumsuzluğun benden kaynaklandığını düşünmekteyim. üniversite için bulgaristana gitmem gerekiyor ama bu halimle daha da kötü olmaktan korkuyorum çevremdeki kimseye bişey anlatmadım herkes beni normal gibi görüyor. ben ise etrafımdaki olayların rüyamı olduğunu kendi kendime soruyorum. acaba uyuyorda rüyamı görüyorum diye düşünüyorum. bazen hanisünasyon gördüğümde oluyor. saatlerce yatakda tavana bakarken buluyorum kendimi. yardım almam gerektiğini biliyorum ama bu konuda bişey yapamıyorum. yardım etmenizi bekliyorum

şimdiden herşey için teşekkürler...
Soran : svktzbn  |  24.09.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

lustral

merhaba , bir aydır lustral kullanıyorum..romotaid artrid hastasıyım..romotoloğum ilaçlarımın yanında lustral verdi..bir aydır kullanıyorum..kafamın çok sakinleştiğini hissediyorum..bu durumdan memnunum fakat kullandığımdan beri ciddi baş ağrılarım var ,hiç geçmeyen..lustralın böyle bir yan etkisi var mıdır ..yada biraz daha dayanmalı mıyım geçer mi
Soran : asteria  |  02.10.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

merhaba

4 yaşındaki oğlum istediği olmadığı zaman veya kızdığı zaman ya elleriyle kafasına vurmakta yada kafasını yere veya buna benzer yere vurmakta ne yapacağımı bilmiyorum görmemezden de geldim kendi canını acıttığını defalarca söyledim ama bir çözüm yolu bulamadım lütfen bu konuda ne yapmalıyım beni aydınlatırsanız sevinirim. teşekkür ederim.
Soran : ecemim  |  02.10.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

iyi günler ltfen yardım

ben 18 yasında cinsiyet erkek benim kilo 58 ama herkes bana cok kilolu öküz gibi gözüküo bn ise durmadan aynaya bakıyorum ve kendimi ip ince görüyorm arkadaşlarımla dolasmak konusmak istemyiroum sanki onlar bana sataşıcakda birşeyler olucak dii hiç evden ckmıyorum durmadna bir yere giderken aynaya bakıyorum arabaların camına beni çağırmak için zile basıyorlar her zil caldında onlar sanıyorum heycanlanıyorum ama onların yanına gidincede sorun kalmıo normal hiseesdihorum 2 gün snra aynış şey oluo zil calınca yardım edin ltfen önceden böyle değildi 10 yaşlarında herkesden korkar kendimi zayıf hisseder oldum
Soran : saffo  |  06.10.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

takıntılarım

hocam iyi akşamlar

benim sorunum var. Bir erkek çocuğu olarak karsı cınsle arkadaslık kuramıyorum, kendıme ozguvenım yok, kendımı yalnız hıssedıyorum hıc bır seyde mutlu olamıyorum ve takıntılarım var. takıntılarım derken mesela televızyonu kapatırken ıkı kere tekrarlıyorum, eve gırerken cıkıp tekrar gırıyorum. Acaba sorun nedır hocam ne yapmam gerekıyor yardımcı olursanız cok sevınırım.

Soran : umutcann  |  06.10.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

takıntı

merhaba doktor bey. ben herşeyden sıkılan biriyim. sıkıldıgım için çevremdekileride sıkıyorum. bir ortamda çok bulunmak beni sıkıyor. bunu karşın korku ve takıntılar başlıyor birine benzeme yada korkulan bir olayın gerçekleşmesi gibi takıntılar. bunu yenmek istiyorum şu anda daha iyi durumdayım ama ne yapabilirim ne önerirsiniz.takıntılarımı bırakmak istiyorum teşekkürler
Soran : nilsuyıldırım  |  07.10.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Sayı saymak

İyi akşamlar,

ben 1994 senesinde 27 yaşında olan ablamı kaybettim. Bu ailemizde ilk ölümdü. Ben o zamanlar 18 yaşındaydım. Sanırım vefatından epey etkilenmişim, şöyle ki: O tarihten itibaren 5 aile üyelerimden birini daha kaybetmemek adına sayı saymaya başladım. Burada baz aldığım sayı, ailemin son üyesi olan kardeşimin yaşıdır. Örneğin, kardeşim 14 yaşında ve ben merdiven çıkıyorum, o zaman 13 e kadar sayıyorum. Çünkü sanıyorum ki eğer 14 dersem o ölecek. Şayet sayarken 13 sayısını geçmişsem o zaman ailemdeki her bir üyenin en fazla yaşaması muhtemel yaşa, örneğin 86, kadar sayıyorum. 
Bu sadece merdiven çıkarken değil, her şey ve yerde. Parmak da sayıyorum, sürekli.
Ne acıdır ki bu durumumu ancak 18 yıl sonra bu takıntımı arkadaşıma anlatınca fark ettim. Sanırım artık hayatımın bir parçası olmuş. Çok şaşıyorum kendime. O zamanlar kardeşimin yaşı 15 idi şimdi 34 yaşında ve ben bunca yıl bıkmadan usanmadan saymışım (hemen hemen her gün ve gün içerisinde bir kaç kere). Bunun bir adı, tanımı ve tedavisi var mıdır acaba?
Cevabınız için çok teşekkür ederim.
Meslek hayatınızdaki başarılarının devamını dilerim.
Saygılarımla
Nilgül Ş.
Soran : Merak  |  07.10.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

merhaba

benim 1992 doğumlu oğlum var hukuk fakultesinde özelde okuyor.ama okulda arkadaşı yok dersler bitince direkt eve geliyor.insanlarla iletişim kuramıyor hiç sosyal aktvasyon içindedeğil sadece pc de oyun oynuyor ben çocuğumun sosyalleşmesi için neler yapabilirim.
asla doktor yardımını kabul etmiyor ben hayatımdan memnununm diyor çok üzülüyorum.Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
saygılarımla
Soran : zeliş  |  08.10.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Nereden başlasam bilemiyorum.

23 yaşında bir bayanım.Normal bir çocukluk dönemi geçirdim.Annemle babamın ufak tefek kavgalarına rağmen babam gönlümüzü almasını bilirdi hep, annemimde bizimde..Yanlış hatırlamıyorsam yıl 1999 yada 2000.Önemli bir ameliyat geçirmiştim.Hastane süreci bittikten sonra eve döndük.Yaram iyileşti, dikişlerim alındı.Bir gece babamın şiddetli tacizine uğradım.Ertesi sabah olayın şokuyla okula gittim.Ablamı çağırdım yanıma durumu anlattımm.Meğerse son üç senedir o da tacize uğruyormuş..Annem boşanmasıs için çok baskı yaptım ama o gelinlikle giren kefenle çıkar saçmalığına sığındı.Anladım ki annemde normal değil.Sonuç ? O yıldan bu yıla taciz devam ediyor, ses çıkarmalarımız tepki koymalarımız sonucunda da feci dayaklar yiyoruz.En çok da ablam..Ne zaman kendimi iyi hissetsem biraz arınsam yaşananlardan, aklıma o dayaklar geliyor.Sırf evden uzak olmak için çalışıyorum.Maaşımı da eve veriyorum.Niiye ? Annem öyle istiyor diye..Tamam biz küçükken bizim için ne dayaklar yemiş annem.Anlatırlardı hep.Ama bizim ne günahımız var.Ablam evlendi bi nevi kurtardı kendini ama ne zorluklarla.Vermemek için çok çabaladı ablamı..Bende kıyısından döndüm evliliğin, çünkü evlendirmeme çabaları bende sonuç verdi.Velhasıl sözde babam akıllanıp uslanacağına anneme eziyetlerine devam ediyor ki ben daha geçen hafta tacize uğradım.Ben artık normal bir insan değilim.

Emin Bey ne önerirsiniz ? Hayatımı sonlandırmayı düşünüyorum.
Soran : EylülSon  |  09.10.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

panik atak

merhabalar emin bey, yaklaşık olarak 7 yaşından bu yana panik atak hastasıyım ve ben bunu 20li yaşlarımda ancak keşfettim. o güne kadar hep dahiliyecilerde gezdim. size sorunumu şöyle özetliyim. ben gün içerisinde sürekli olarak çalışma zamanlarında yada normal zamanlarımda evde işte farketmeden göğsümde baskı ve nefessiz kalma hissi derin nefes alma ihtiyacı ve buna bağlı olarak sürekli moral bozukluğu içerisindeyim. ilk olarak paxera 20 mg kullandım daha sonra losiram 10 ve 20 mg kullanmaya devam ediyorum. Sonuç alamadım 20 mg çıkmama rağmen değişiklik yok. bu durum iş hayatımı çok etkiledi. Ne ilaç kullanmalıyım sizce yardımcı olursanız sevinirim. 
Soran : kemal041  |  22.10.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

ser

yıkılası be dünya bıraktı beni tek basıma   kardes  bana nasıl yardım edeceksin nasıl  sana  güvenirim  iyi  ınsan sın deyilsin  yardımın olacakmı olmıycakmı  hakımı beraber  arayabılecekmıyız  yoksa yok  
Soran : wersa  |  23.10.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Lütfen Cevaplayın.

Merhaba !
Sizinle bir şey paylaşmak istiyorum. Anksiyeteli bir yapıya sahibim.Artı daha bir çok sorunum var.Bu yapıdan kurtulmak istiyorum ne yapabilirim ?
Soran : AfraNaczo  |  23.10.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

biraz cesaret

merhabalar. 18 yaşında bir genç kızım ve üniversite öğrencisiyim. stresli bir ortamda büyüdüm ve bu nedenle öz güvenimin düşük cesaretimin de az olduğu kanaatindeyim. fikirlerimi söylemekten çekiniyorum ve çoğu şeyi içime atıyorum. sürekli alttan alması gereken taraf benmişim gibi. ve bu sonunda beni mahvediyor. sinirlerim bozuk ve ruh halim dengesiz oluyor.demek istediğim şey, ben artık düşüncelerimi korkmadan söyleyebilmek ve insanlara, çekinmeden ağızlarının payını verebilmek istiyorum. haklarımı savunabilmek ve istemediğim insanları hayatımdan çıkarabilecek cesarete sahip olmak istiyorum.bana bunun için, cesur ve kendine güvenen biri olmam için, yardımcı olabilirseniz çok minnettar olurum. şimdiden teşekkürler...
Soran : Merck  |  25.10.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Ne yapacağımı bilmiyorum...

Merhabalar,
Bu mektubu görüp cevap verirseniz,genç bir bireyin aklını kurcalayan ve onu bunalıma sürükleyen sorularara çözüm üretmesine yardımcı olacaksınız.
Adımı gizli tutmak istiyorum.Ben 16 yaşındayım.Çevremde ki arkadaşlarım ergenliğe girdiğinde onların ergenliği abarttığını ergenliğin,sadece gelişim süreci olduğunu düşünürdüm.
Yaşadıklarım beni içime kapanık hale getirdi.Sanırım siz buna sosyofobi diyorsunuz.
Ben küçüklükten beri annemin ve ablalarımın gözetimi altında büyüdüm.Babam ile çok az vakit geçiriyorduk.Çevremde sadece bayanlar olduğundan onlardan birini model aldım.Buna siz kimlik seçimi diyorsunuz.(Ailenin hatası yüzünden kimlik seçimi yanlış yapılıyor...) Ortaokulda yürüyüşüm,konuşmam tıpkı bir bayan gibiydi.Yaptığımın farkında değildimBen normal yürüyor zannederken kıvırıyormuşum. :)
Neyse ortaokulda o kadar çok ezildim ki içime kapandım.Ortaokuldan 3 arkadaşım hala yanımdalar ailecek görüşürüz... Arkadaşım yok değildi ama azdı.
Ortaokulda herkesin bir hedefi varken benim yoktu.Şuanda bir meslek lisesinde okuyorum.Artık hedeflerimi belirledim.Yazılım mühendisi olmak istiyorum ve onun gerektirdiği şeyleri yapmaya çalışıyorum.Lisede birden yürüyüşüm ve davranışlarım değişti.Sesim acayip kalınlaştı ve artık arkadaşlarımın lakap takmasından kurtulmuştum.Fakat kulaktan kulağa yayıla yayıla lisede de bu lakap peşimde. yine kendi çevremi kurdum,arkadaşlarım var.Sınıfımda sevilen çalışkan bir öğrenciyim ama lakaplar hala peşimde...
Kendimi ezik biri gibi hissediyorum.Şuanda istediğinizi deyin,istediğinizi yapın.1 yıl sonra üniversiteye gittiğimde hepinizi tekmeliyeceğim diye kendimi avutuyorum ve bu bana çok iyi geliyor.Ben geleceğimi görüyorum... :)
Ayrıca küçücük şeyleri takıyorum.Mesela bir arkadaşım bana suratını çevirdi.Acaba neden böyle yaptı diye üzülüyorum ve başım hemen ağrıyor.
Küçüklükten beri kavga ettiğimi hatırlamam.Lisede de el kol şakaları felan çok oluyor.Yine karışamıyorum onlara... Laflada dövemiyorum hemen kızarıyorum...
Yaşadığım yer küçük bir ilçe olduğundan dolayı herkes birbirini tanıyor.Artık ismim çıkmış durumda ve ben yeni şehire gidip,yeni kariyer ile yeni arkadaşlıklar kurmayı bekliyorum.Sadece 1 yıl sonra herkesi tekmeliyeceğim :)
Görüşmek üzere...
Soran : Anonime  |  25.10.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Bir ilçeden Yalnız ve çaresiz birinden bir soru :(

37 yaşında dul bir bayanım.9 aydır bir ilişkim var.Ancak mutlu değilim.bir çok sıkıntı var ilişkide.Kişi benim kritelerimin çoğuna uymuyor.Fakat yine de devam ettiriyorum.3-4 defa ayrılık kararı aldım.Ancak tekrar dönüş yapıyorum.Bu durumdan inanılmaz rahatsızım.düşüncelerim dalgalanıyor sanki.Yarım saat boyunca o kişinin bana uymadığı,olumsuz,ileriye dönük imkansızlıklarını düşünüp ayrılık kararımdan dolayı memnun ,mutlu olsam da..yarım saat geçtikten sonra özlediğimi,sevdiğimi,vazgeçemeyeceğimi,daha iyisi olamayacağını,daha iyisinin hayatıma giremeyeceğimi düşünüp karalar bağlıyorum.ağlıyorum.pişman oluyorum ve geriye dönüyorum.Bu durum haliyle karşı tarafa da aşırı taviz ve zaafım olarak yansıyınca işler daha da kötüleşti.Ben ne yapabilirim. ? yada ne yapmalıyım ? ilaç mı kullanmalıyım acaba ? düşünceleri netleştiren,sabitleştiren, dalgalanmaları önleyecek bir ilaç var mı a caba ? Bu arada ben ilçede yaşıyorum.Bu konuda konuşabileceğim,dertleşebileceğim insan yok etrafımda. çok yalnızım.etrafımda bana bu konuda destek verecek,toparlanmamı sağlayacak,telkinde bulunabilecek kimsem de yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim.iyi çalışmalar
Soran : demetis  |  26.10.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

birini sevmeye korkuyorum

lise2ye gidiyorum sevgilim var seviyorum ve bu beni çok korkutuyor hep ayrılığımızı düşünüyorum onu kaybediceğimi düşünüyorum aklımdan çıkmıyor sevip üzülmek beni korkutuyor ne yapmam gerektiğinide bilmiyorum kafamı rahatlatamıyorum fazla düşündükçe başıma ağrılar giriyor sevgilimin yaptığı en küçük hatada inanılmaz üzülüyorum bundan önceki sevgililerimde böyle olmamıştı hiç umursamıyordum ama bu sefer delirmek üzereyim üzülmekten korkuyorum
Soran : applecrumble  |  01.11.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

iyi günler hocam ögrenciyim ne olur yardım edin

iyi günler hocam 8 yaşında 2 sınıf ögrencisi ögrenme güçlügü olana beb sosyal beceriler konusunda yapabilicekleri veya yapamayacakları davranışlar nelerdir yarın teslim etmem gereken bir ödev var yardım edersenizse çok sevinirim şimdiden çok tşk ederim
Soran : terapi  |  05.11.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

iş:(

merhaba emin bey,

benim asıl mesleğim öğretmenlik..ama bu mesleği hiç yapmadım..üniversite tercihlerini yaparken tercihlerimin hepsi mimarlıktı.. 2001 krizi sonrasından bahsediyorum..iyi de bir puan almıştım...aynı puanla mühendis olan arkadaşlarım var...ama büyüklerin etkisiyle öğretmenlik yazdım..bayan için en uygun meslek :( bu mesleği istemiyordum ama pollyanna gibi davrandım..derslere asıldım..okulu dereceyle bitirdim..mezun olduğumda akademik kariyer düşünmüştüm..bunun için elimden geleni yaptım..iki büyük üniversiteden master için kabul aldım ve birine başladım..hocamın referansıyla bir yayın evine de girdim..işim part time bir işti..ama zamanla işte başarılı oldum..çünkü iş kitapların sayfa tasarımlarıyla ilgiliydi..ben de tasarıma meraklıydım. masterdan sonra doktora yapmadım..tam 4 yıl çalıştım..işimi çok seviyordum...ama özel sektörün sömürü düzeni çok yordu...bırakmak istedim..geçen yıl temmuz ayında istifa ettim..önceki hedefime döndüm..akademik kariyer...ama mutsuzum :(  ne bileyim...ben sevdiği işi yapmanın hazzını yaşadım...o yüzden heralde..eğitimle tasarımı buluşturan bir işti..ama bu ülkede yayın işleri çok yıpratıcı..yine tasarımla ilgili bir alanda çalışsam mutlu olurum belki..ama 28 yaşındayım..bekarım..biliyorsunuz yetişkinler için kritik bir dönem..sıfırdan başlamak çok korkutucu....ne yapacağımı bilmiyorum..gelecek kaygısı beni öldürüyor :(
Soran : meryem06  |  08.11.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Merhaba

Merhaba

Benim şöyle bir sorunum var okulda sınıfta çok sessizim diğer insanlar benle konuşmadıkça konuşmam konuşsalar bile tek tük cevap veririm evet ve hayır belki sadece bir gülümseme ilkokulda böyle değildim lisede oldu bu olay bende anlamadım ama küçüklüğümden beri içimdeki ses ile konuşurum bir nevi kendi hayal dünyamda yaşarım.Arkadaşlarım bana el şakaları laf atsalar bile ses çıkarmam sinirlensem bile içime atarım.İçimden bazen kavga etmek gelir ama yine bastırırım o öfkeyi sosyal birisi sayılmam.Bazen durduk yere bir titreme korku vücudumu sarıyor.kalbimin hızlı attığını hissediyorum bunuda kendi kendime bastırıyorum.panik atak sanırsam.Birine ne kadar sinirlensemde içimden birşey demek gelmiyor kızıyorum ama ona.Ama karşılık vermemenin daha iyi olacağını düşünüyorum çevremdeki insnalar sessizliğimden dolayı beni garip buluyorlar ne yapsam garip komik görüyorlar gülüp geçiyorum sahte bir gülümsemeyle.Okulu asmaya başladım son günlerde bu yüzden yapmak istemesemde okulda kendimi iyi hissetmiyorum bitse gitsem türü içimde bir his var ne olduğunu bende bilmiyorum.Çok samimi arkadaşlarım yok.İlkokul arkadaşlarımla buluştuğumda kendimi iyi hissediyorum onların yanlarında şakalaşıp eğleniyoruz.Evde ise kendimi odamda yalnızım gellikle bu bendne kaynaklanıyor evde agrasif bir yapıya sahibim annem veya babam bişey derse sessli ve asabice cevap veriyorum hiç düşünmeden okulda sesi hiç çıkmayan ben anneme ve babama bu şekilde cevap veriyorum.Bazen odamda kendi kendime konuşurum genel olarak fikirler hayalerim hakkında.Doğru gerçek arkadaşı bulmak istedim ona içimi açmayı beni anlıyacak birini o yüzden sessiz kalırım hep hiç konuşmuyosun dedikleri zaman hayattanmı soğudun diyorlar.Ama onların konuştukları konular bana saçma geliyor gerçekten saçma konular kız arkadaşın şunu yapmış gibi.espiriler.Evde kendimi biraz olsun rahat hissediyorum.İzlediğim anime , çizgidizi, film gibi arkadaşlıklar macera eğlenmek istedim ama ordaki gibi samimi ve gerçekçi bir arkadaş bulamadım.Sosyalleşmem gerektiğini düşünüyorum.
Soran : oguzyildirim33  |  09.11.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Isırma Alışkanlığı.

Sayın Emin Bey, 23 aylık bir oğlumuz var.Çok şükür gelişimi gayet iyi durumda..Anlatmak istediği şeyleri bazen dille bazen mimiklerle bize gayet güzel anlatabiliyor.Fakat ısırma gibi kötü bir alışkanlığı oldu son zamanlarda..Arkadaşlarına önce sevgi ile yaklaşıp öpme isteğinde bulunuyor.Karşısındaki çocuk belli süreden sonra sıkılıp istemediği zaman oğlumuz karşısındaki çocuğu ısırma eylemine başvuruyor.Yada hiçbir sebep yokken normal oyun oynarken bir anda ısırıyor.Anne ve babası olarak biz bunun doğru birşey olmadığını bazen sakin şekilde ikaz ederek bazen kızarak anlatmamıza rağmen bu huyundan vazgeçiremiyoruz.Bu arada dişleri çıkmasından dolayı huzursuzluğuda var.Konu ile ilgili yardımcı olursanız seviniriz..Teşekkürler.
Soran : ayşegül81  |  17.11.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

sosyal fobi depresyon ve aşırı yanlızlık

mrb ben ankaradan murat 26 yaşındayim bir işim var.hayatım hep belirli kalıplar üzerinde geçti okulunu bitir.iş bul,evlen, hep bunlar ögretildi bana ama asla sosyal olamadım yeterince hiç arkadasım yok kuzenlerim bile yüz ceviriyor bana,slm verdimde benden kaçıyor.nedenini bile bilmiyorum bence nedeni onlar gibi sosyal olamamam,insanları eglendirememem,muabet kuramamam gibi şeyler.yani günümüz genclerinin anladı şeylerden anlamamam aslında hiçbi konuda yeterli oldumu düşünmüyorum.doktorum bana sosyal fobi teshisi koymuştu.şuan doktora gitmiyorum ilaçta kullanmıyorum.ilaç kullanmanın özgüven üstünde etkisi varmı bilmiyorum.cok fazla yalnızım.ne yapmalıyım kararsızım.
Soran : derbeder06  |  19.11.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

ne yapmalıyım

merhaba ben 21 yaşındayım ve yaklaşık 3 sene önce anti depresan kullandım ve o sıra kendimde gördüğüm ve hapa bağladığım olumsuz etkiler sebebi ile ilacı bıraktım ve uzun zamandır aslında kendimi bildim bileli anormal hissediyorum yaptığım herşey diğer insanlardan farklı gibi geliyor ve aslında olmadığını biliyorum ben hapa dönmelimiyim?
Soran : seçil  |  24.11.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

heyecan

hocam merhaba bende heyecan çok fazla oluyor önüne nasıl geçebilirim kontrol altına nasıl alabilirim
Soran : diamondwhite  |  26.11.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Kendimi ifade edemiyorum

Kendimi ifade etmekte zorlanıyorum.Hakkımı savunamıyorum başka insanların yanında cümle dahi kurmakta zorlanıyorum lütfen yardım bekliyorum..
Soran : DarkenJoy  |  02.12.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

psikolojik

merhaba.
Ben 17 yasındayım ve devamlı kendimle konusuyorum sanki içimde biri varmış gibi sorular soruyorum cevaplıyorum anlatıyorum kendi kendime ve kendi kendime yarın ne yaşıcağımı planlıyorum onun dışına çıkamıyorum psikolağa gitmelimiyim buna gerek var mı bilmiyorum lütfen yardım.
Soran : muko  |  03.12.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Merhaba

Acil konusmamız lazım :(
Soran : plainwalker  |  04.12.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

iyi akşamlar

boşanmak üzereyim.bu konuda yardım edebilir misiniz?

 

Soran : ayzem  |  06.12.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

merhaba

19 yaşında bir bayanım bugüne kadar gerçekten güvendiğim ve sevdiğim 2 kişi oldu ve ikisiylede ilişkimiz yaklaşık bir ay sürdü. ilişki sürecesince hiç bir problem yada tartışma yaşamadan bi günde hatta bi anda ne olduğuna anlam veremediğim şekilde ikisi de benden soğudu ve ayrılmak istedi.nedenini sorduğumda bende hiç bi problem olmadığını benim ilişki için ideal biri olduğumu ancak yapamadıklarını söylediler. anormal olan ,bu soğukluğa karşı tarafında anlam verememesi ve ne kadar da barışma yoluna gitsem istemediklerini söylediler ben bu yaşadığım olaylardan ilkinde çok yıkıldım ve yaklaşık bir yıl kabullenemedim ikinci olayı da yaşayalı daha yeni oluyor ve artık kendimde bi problem olduğunu insanlarla neden iyi ilişki kuramadığımı yada problemin ne olduğunu düşünmekten kendimi tüketiyorum bunun bi cevabını bulamıyorum etrafımdaki arkadaşlarıma da sorunca onlar da akıl erdiremiyorlar. normalde insanlarla iletişim kurmakta problem yaşayan biri değilim ama ikili ilişkiler konusunda bunları yaşamam kendimi çok değersiz kimsenin kabul etmeyeceği biri olarak görmeme neden oldu bu durumda sizce ne yapabilirim ya da bu durumun sebebi ne olabilir? yardımınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Soran : 14su_  |  11.12.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Zor durumdayım yardım edin

sayın hocam 15 yaşındayım hiç ders çalışamıyorum ben 5 dakika bile oturamıyorum önünde + aşırı derecede dikkat eksikliğim varmış. normalde gülen bir tipimdir ama kimseye hayır da diyemiyorum kimseyle küsemiyorum da tüm herkes üzerime geliyor hocalarım, annem, çok küçük bişeye bile sinir oluyorum ama içimde tutuyorum ben napıcam çok zor durumdayım
Soran : kaanfratt  |  12.12.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Ne istediğini bilmemek

İyi geceler, ben şu an bir üniversitede bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve bu mesleği hem yapmak hem de yapmak istemiorm. Öncelikle, bu bölümü seçerken kararsızdım. Aslında elektronik haberleşme bölümünde okumak istemiştim. Ama babam öyle meslek mi olur diye bölümümü bilgisayar mühendisliği olarak seçtirtti. Şimdi ise bölüm derslerinde zorlanıyorum ve ne yapmak istediğimi bilmiyorum. Bir boşluk içerisindeyim. Hayattan zevk almıyorum, anlamsız geliyor bazı şeyler :(

Cevabınız için teşekkürler şimdiden.
Soran : mgmar08  |  13.12.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

merhaba yardımcı olursanız çok sevinirim

olumlu düşünmek ya kendimi kandırmaksa. bu düşünce olumlu düşünmeme engel oluyor lütfen yardım edin nasıl kurtulacağım bu düşünceden. bazı geçmiş tecrübeler beynime bunu kazıdı ya öyle değilde ben kendimi kandırıyorsam ya gerçekten olumsuzsa endişesinden nasıl kurtulurum

bu düşünce yüzünden hayata bakış açım değişti sanırım kendime güvenimi kaybettim kafam karmakarışık

Soran : emine0606  |  14.12.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Duygusal Çöküntümü Depresyon mu ?

:Merhaba emin bey Bende'ki Sorun' Şöyle Acıklayayım. Yaklasık 20 yasındayım Bu yaşıma kadar sevgilim olmadı.Ve 1 senden beri ayrılık acısı mı dersiniz aşk acısı mı dersiniz Bilemiyorum bir acı var içimde tam kalbimde.bi duygusal şarkı duysam hemen başlıyorum hüngür hüngür ağlamaya tutamıorum kendimi.Sorunum Budur Efendim.Teşekkürler...
Soran : dtox53  |  18.12.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

5 yasında agresiflık ve atılganlık egtımı

merhaba hocam benım 5 yasında bır kızım var ama çok agresif.Bende dahil kendı yasıtlarına anaokulunda arkadaslarına ve aile fertlerıne çok agresif hemen hemen herseye sinırlenıyor ama saldırgan degıl.yanı sankı hayata karsı agresif.onun dısındada çok ınatçı çogu zaman bagırmadan dedıgımı yaptıramıyorum.Anaokuluna yenı basladı ordada çok pasif hemen hemen herseyden korkuyor daha yenı alıstı.bırı ıtse karsılıgını veremıyor ve hemen ortamdan uzaklasmak ve bırdaha gıtmemek ıstıyor.reh.ögretmen atılganlık egtımı almasını önerdı bu konuda.lutfen yardım edın ne yapmalıyım özellıkle hayata agresifligi konusunda?
Soran : elif5  |  29.12.2012  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

selam

hocam selam size sorum olucak zamaniniz varmi ?
Soran : PuraBellezza  |  16.01.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

takıntı problemim var

Merhaba Emin bey.öncelikle bu siteyi yeni keşfettim.sizi online gördüm ulaşmak istedim ama bazı prosedirler var.bunu en kısa zamanda halledip sizinle birebir görüşmek istiyorum.ancak kısaca problemimden bahsetmek istiyorum.cvp verirseniz çok memnun olucam.ben 1 sene önce nişanlımdan ayrıldım.bu aniden bi soğuöayla gerçekleşti ve çok uğraştım ilişkiyi sürdürmek için ama yapamadım.onu çok üzdüm son zamanlarda ve kendimi ayrıldığımız için çok suçladım.şuanki sorunum artık karşı cinsten birine duygusal olarak nezaman yakınlaşsam aniden endişelenmeye başlıyorum.daha onu tanımadan kafamda takıntılar buna bağlı olarak stres hayattan mutsuzluk sarıyo birden beni.ve sonunda ilişkiyi gene yürütemiyorum.hem kendimi hem karşımdaki insanı üzüyorum.evliliği yuva kurmayı çok istiyorum ama artık ümidim kayboluyo.önerilerinizi bekliyorum.şimdilik bukadar.inşallah görüşmek dileğiyle.syg.

Soran : mermermm  |  18.01.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

iyi akşamlar

İyi akşamlar hocam ben hakkaride görevli bir emniyet mensubuyum. Hocam bir kaç sorum olacak. Herseyi kafasına cok fazla takan bir insanım.Bazı şeyleri kafamda kurup kurup stres yapıyorum. Şuan içimde hiç sebebini bilmediğim sanki aileme sevdiklerime kavuşamayacakmısım gıbı bır sıkıntı var ve bu benı yıyıp bıtırıyor. AGlayacak haldeyım. Sankı basıma kotu bırsey gelecek gıbı(ama bu ölüm değil başka birsey) bu sıkıntıdan stresten kurtulamıyorum. eşim cocugum baska bıır ılde ne yapcam bilmiyorum. En azından bu sıkıntıyı stresi üzerimden nasıl atarım.Yardımcı olursanız sevınırım
Soran : enescan  |  27.01.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

sorunlumuyum.

pek insan içine çıkan biris değilim  bir iş yerinde ücretli olarak çalışıyorum  kendi işimdede gayet iyi olduğumunda farkındayım. geçen dört doktora çıktım. iç hatalıkları, göz, kulak ver neroloji bölümlerine, herkes benim çok heyacanlı. iç hastalıkları bölümünde tansiyonum anormal bir şekilde yükseldi. kulak doktoruna muayene olurken. göz rahatsızlığımdan bahsettim. doktorda şaşırdı. göze çıktım ve önce ne söyleyeceğimi sapıttım. insan içinde olmak bana gerçekten çok ağır geliyor kendimi onların içinde sanki bir yabancı gibi hissediyorum.
Soran : resatce  |  21.02.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

iyi geceler

Emin Bey,ölüyorum artık nefes alamıyorum.Saçma salak bir ilişki yüzünden ölüyorum.Mantıklı olmadığını biliyorum,evli bir adamı seviyorum.2,5 yıldır birlikteyiz.Bunu bitirmem gerektiğini de biliyorum fakat onsuz yapamıyorum.hiç mutlu değilim.Aslında ben hayatımın hiç bir döneminde mutlu olmadım.9 yıl evli kaldım.9 yıllık evliliğim sürece sevincimi,hüznümü,korkularımı tek başıma yaşadım.Boşandım gene yalnız ve mutsuz olmaya devam ettim ve ben gene ylnız ve mutsuzum.Sürekli kalp çarpıntısı.Öyle şiddetli ki bu çarpıntı resmen vücudumu sallıyor.herşeyden çok çabuk sıkılıyorum.ortada bir şey yokken aniden nefes alamamakla birlikte şideetli çrpıntılarım başlıyor.Koşarak uzaklaşmak istiyorum.Yalnız kalmayı isterken bi o kadar yalnız kalamıyorum.dudaklarım uyuşuyo.Aniden ağzım kuruyor.ellerim morarıyor ve bembeyaz oluyorum.Uyku düzeni hiç yok.Baen dünyayı yesem doymuyorum,bazende 3  4  gün hiç bi şey yiyemiyorum.Ben ölüyorum Emin Bey...Bunu hissedebiliyorum.Canım çok acıyor.
Soran : slmpskn  |  24.02.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

merhaba ben 5 aylik evli bir bayanim

evlendim ve almanyaya geldim. esimle severek evlendik ama evlendigimizden beri esim bana soguk.cinsel anlamda benimle bir cinsellik yasamiyor.bu sebepten cok mutsuzum bosanmayi bile düsündüm ama esimdende nedense vazgecemiyorum.ayrica cok kiskancim. bekarliginda birlikte oldugu bir bayan var. onunla ilgili görümcem birkac sey anlatti. anlattiklarindan sonra esimle o kadini anlatinlanlardan dolayi sürekli hayal ediyorum. o kadina davrandigi gibi bana davraniyormu.o kadinla yasadigi cinsellik benden dahami iyiydi vs.... kimsem yok burada.ailem türkiyede ve ben kendimi hic iyi hissetmiyorum :(
Soran : nuruysal15  |  24.02.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Sevgilim Eski Sevgilisini Takıntı Haline Getirdim

Sevgilimin eski sevgilisini takıntı haline getirdim. Şu an mutlu olmayı başaramaz bir durumdayım. Sevgilim yanımda değilken ciddi anlamda kötü oluyorum. Yanımdaykense ilişkileri hakkında aklıma gelen bir şey o ana gölge düşürüyor. Artık ona bu konu hakkında sorular sormayı da bıraktım onu hatırlamasını istemiyorum ama kendimi çok kötü hissediyorum. Beni sevdiğine, onu unuttuğuna ne zaman nasıl ikna olabilirim bilmiyorum. Bunun yanında hep yanında olmak istiyor ona sürekli güzel uzun mesajlar atıyorum ondan gelen kısa cevaplar kendimi yapışkan hissetmeme neden oluyor. Aslında o da bir şeyler yapıyor ama yaptıkları benimkilerin yanında sönük kalıyor sanki biraz. Ben de kendimi kötü hissediyor, hareketlerini beni sevmemesine bağlıyorum. Ne yapmalıyım? Lütfen yardım edin.
Soran : denizdeniiz  |  15.03.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

merhaba emin bey

benim kararsızlıklarımdan dolayı mutlu olamama gibi bir sıkıntım var.tüm hayatımı cehenneme çeviren kararsızlıklarımdan kurtulamıyorum.ne yapmak istediğimi anlayamıyorum.birbirinden cok uç kararlar almam gerekiyor ancak ben alamıyorum.çünkü her türlü mutsuz oluyorum.bana önerebileceginiz bir sey var mı?
Soran : kevser  |  24.03.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

korku!

tek başıma kalmaktan inanılmaz korkuyorum.Yalnızken uyuyamıyorum. Tek basıma otobuse binemiyorum arkamdan biri yaklaşınca bile cığlık atmak istiyorum ne önerirsiniz.
Soran : busiş  |  23.04.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

ücret ödeyecek durumum yok lütfen yardım ..

Ben 20 yaşına gireceğim ve , çok zor bir dönem geçiyorum yalanlar üzerine kurulu bir dünya bunuda kabul ediyorum.
Lise hayatım boyunca esra adında sınıftan bir kıza aşıktım ki hala aşığım annemden daha fazla seviyorum onunla ağlayıp onunla gülüyorum daha doğrusu gülüyordum şimdiyse yalnız başıma ağlayıp gülüyorum kız için yaptığım bir ton şey var ama kız hala benden uzakta ve artık bu beni öldürecek raddeye geldi intihara kalkıştım ettimde ama olmadı ölemedim beceremedim 4 sene önce 100 kiloyla başladığım lise hayatı benim için iğrenç ve çok zordu kilolu olduğumdan kızdan kendimi saklıyor sevdiğimi söyliyemiyordum.
4.senenin başında 120 kilodan - 85 kiloya düşüp özgüvenimi kazandım ve kıza açıldım herşey çok kolay olacak onu seviyorum diye oda beni sevicek sanıyordum yanılmışım olmadı oyun üstüne oyun yaptım gelmedi romantiklikde işe yaramadı uzak durdum işe yaramadı yakınlaştım işe yaramadı bazı arkadaşlarımdan feragat ettim olmadı onun için sildiğim insanlar oldu olmadı. Zor anında yanında oldum olmadı sevgilisinden ayrıldı olmadı 4 sene boyunca hakkında o kadar çok şey duydum soğumadım soğuyamadım sevgilisiyle el el gördüm soğuyamadım en yakın arkadaşımla prkta oturup çay içtiler en yakın arkadaşımı sildim ondan soğuyamadım olmadı ne yaptımsa ne yaptıysa olmadı en son bana muhattap olma diye mesaj attı olmadı bir süre takmıyorum diye gezindim ama hayır takıyordum ondan başka birşey yine yoktu aklımda sadece öyleymiş gibi gösteriyordum buda pek uzun sürmedi olmadı gözümde çok büyük ulaşılmaz yıldızlar kadar uzak aşamadığım dağların arkasındaki denizmiş gibi hissediyorum dualar ediyorum olmuyor bi ara büyü yaptırmayı bile aklımdan geçirdim ama vazgeçtim zira inançlı bir insanım ve el aldığım zat-ı muhtereme ayıp edeceğimi düşündüm ayrıca oturup kafa yorduğumda birşeyin etkisiyle olmasını istemedim bana gelicekse onun beyninin ayaklarını yönetmesini istedim kendi iradesiyle gelmesini istedim halada öyle istiyorum hep olmaz dedi naz olduğunu biliyordum teklif dahi etmedim korkudan iyice soğudu onu kaybettim şimdiyse kazanmanın çok zor olduğunu bildiğimden bir mucize bekliyorum çok küçük bir ihtimal olmasına rağmen beni sevmesini bekliyorum arkadaşlarımda dediği gibi değerimi anlamasını umud ediyorum psikolojik bir kaosun içinde anakronik tramvalar yaşıyorum ve baktığım zaman sosyal hayatım eriyor arkadaşlarım gidiyor ve güçsüzleşiyorum beni yorgun düşürüyor beni yavaş yavaş öldürüyor ve hani onun gidicek olmasını bilmek en çokta insanı üzen işte bu onun gidicek olmasını bilmek 1-2 ay sonra o olmicak aramıcak sormicak ve birdaha görme ihtimalim 3milyonda 1 zira bursanın nüfusu 3 milyon belki az belkide çok işte hayatımın satırları sadece anlatmak istedim belki ücretsiz olarak bir yardımınız dokunabilir diye. Beni sorarsanız yaşam hikayem hayli sert yani dert 4 senedir ciğerlerimi etti pert yani ben hep olduğum yerdeyim sabit stabil ve standart'ım gözüm karadır anlık kararlarımla ünlüyümdür süregelen emperyalist düzenin cahil kalmaya göz yummayan özgürleşmek için kendinden geçen arada 2 tek atıp sigara kullanan 20 yaşına girecek bir birey hayatı anlık yaşamayı istiyorum artık ne geçmiş ne gelecek kaygısı taşımak istemiyorum önerilerini bekliyorum. Saygılarımı sunarım, Teşekkürler..
Soran : Sedat20  |  04.05.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Aile baskısı

Merhaba
Aile baskısı denilince akla ilk okul psikolojisi gelir. 15 yasında olmama rağmen ailemin kötü not almama karşın bana karşı hiddetleri beni gerçekten yıpratıyor. Ailem benim herhangi bir kötü not almama normal değilde aşırı bir şekilde tepki veriyor çünkü daha önceden  yani lise değilde ilkokulda en iyi öğrencilerden biriydim. Fakat ailem bana baskısı nedeniyle artık daha kötü sonuçlar alıyorum daha önce psikologa gitmeme rağmen pek bişi değişmedi açıkçası. Ailem bana baskı kurmaması için ne yapabilirim bu daha kötü sonuçlar doğurmadan ?
Soran : snakev11  |  14.05.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

panik bozukluk

merhaba 1 yıldır panik atak sahibiyim ilaç kullanıyorum ama ilaç tüm duygularımı köreltti ağlayamıyorum hiçbirşeyi dışa vuramıyorum herşeyimi içimden yaşıyorum ve bu bir noktadan sonra ağır geliyor panik ataklarım gelmeye başlıyor asıl sorunum benim takıntılı bir kişiliğe sahibim her şeyi kafama takıyorum ister istemez tez canlıyım öfkemi kontrol edemiyorum çoğu zaman hiçbirşeyden keyif alamıyorum ütfen bana yardım edin delirmekten korkuyorum
Soran : zynpahmt  |  27.05.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

meraba

bende kıskanlık hastalığı olduğunu düşünüyorum yani normal boyutlarda değil erkek arkadaşımı sürekli takip etme isteğim var ve kendime engel olamıyorum onu hayattan bezdirdim bir türlü güvenemedim ona,bu konuyla ilgili ne yapmalıyım ??
Soran : zeyna34  |  24.06.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Sinir, değişiklik, yenilik.

Merhaba ben Beyza yaşım 16.
Sorunum şu, umarım yardım edersiniz bana. Öncelikle benim birkaç problemim var ben sosyalleşemiyorum, kendimi değiştirmek, yenilik eklemek istiyorum kendime, kıyafet, saç, görünüş her şekilde lakin bunu kendime uygulayamıyorum. Kendimi güzel bulamıyorum kendimi sevemiyorum, aşırı sinirliyim ve bu nedenle etrafımdakiler benimle arkadaşlık kuramıyor. Bunu değiştiremiyorum. Hiç arkadaşım yok ne yapmam gerek bilmiyorum gerçekten yardım etmenizi rica ediyorum, teşekkürler şimdiden
Soran : beyzasahn5  |  01.07.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Unutamıyorum

Merhaba ben 22 yaşındayım 6 yıldır tanıdığım bir kız var kaderimiz sanki bir yanlış dershaneye yazıldık ikimizde orada karşılaştık ikimizde üniversite kazandık orada karşılaştık 2 yıldır birlikte çok güzeş geçirdik ve ben aşık oldum onu çok iyi tanıyorum ve çok ciddiyim onada söyledim ama klasik arkadaş olalım lafını aldım bir hafta sevgili olmayı denedi bana çok deger verdiği için ancak yapamadı ben normalde sakin ve düşünen bir insanımdır hayatımda ilk kez bu kadar kötü durumdayım aramızı bozmadan tekrar arkadaş gibi davranmaya çalışıyorum ancak çok acı çekiyorum ilk kez artık yaşamak bile gelmiyor içimden ne yapacağımı bilmiyorum kendımden korkuyorum bu yaşta çok yoruldum herşeyden resmen bıktım hayattan umarım sorumu cevaplarsınız çok mutlu olurum kafayı yemek üzereyim arkadaşlarım destek olmaya çalışıyor ama yetmiyor ben ne yapmalıyım artık bilmiyorum. İyi günler.
Soran : kaxyort  |  04.08.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

kararsızlık

merhaba ben üniversite öğrencisiyim . haziran ayında yeni bir apart tuttum  3. kattı. dün konuşmaya gittiğimde beni 2. kata yerleştrdikerini söylediler . bende neden diye sordum bana  orayı daha önceden eski örencimize vermişiz dediler . ben gidip hakkımı aramak istiyorum ama orda ki insanlarla da aram bozulsun istemiyorum .ve belkide böylesi hayırlıdır diye de düşünüyrum.ama aklıma çok taktım bu konuyu. yani orda çalışan kadının doğru söyleyip söylemediğini bile  bilmiyorum.
Soran : merve---  |  14.08.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

baglan dedıgım halde olmuyor

emin bey online gorunuyosunuz baglan dıyorum ama bıturlu pencere acılmıyor daha sonra offline oluyorsunuz.sizin baglantıdamı sıkıntı var acaba
Soran : benyokum  |  27.08.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

önemli

hocam iyi akşamlar saatlerdir siteyi inceliyorum...eger hala aktifseniz sitede, sizden yazılı olarak destek almak istiyorum.. şimdiden ilginize tesekkür ederim.
Soran : hasta  |  04.09.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

meraba

meraba benim 1.5 yasinda bir kizim var, ve aradada olsa onunla oynamak isteyen cocuklarla 10-15 dakika oynadiktan sonra vuruyor, tabi karşisindaki bir reaksiyon göstermiyor. bende vurmamasini söylüyorum “vurmicam” diyor ama gene yapiyor,bu vurma hareketini kiracimizin kiziyla oynarken ögrendigini anladim bir kac kere şait oldum kizimla oynarken vurduguna,ve uyardim ama iş işten gecmisti. sanirim ilgisizlikten ve kiskancliktan yapiyordu.. şuanda o yapmiyor ama kizim yapiyor sayesinde, ne yapabilirim ??
Soran : duygucaglar  |  13.09.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

babam

merhaba , ben babamla görüşmüyorum daha doğrusu o istemiyor beni evinden kovdu annemle 7 yıl önce boşanmışlar bizde en fazla 1 yıl görüştük şu yaşıma kadar. insanlar babalarından bahsettiklerin de donup kalıyorum hemen ağlıyorum çok özledim babamı. canım çok yanıyor , hayattayken ölü gibi adeta. ona ulaşabileceğim bir facebook hesabı var ama mesaj atsam mı diye düşünüyorum. sizce ne yapmalıyım ? bir insan evladını nasıl istemez o senın canın kanın. hayatım boyunca hep bir yanım eksik yaşadım , kimseye güvenemedim. baba bir kızın sevgilisidir benim öyle bir babam yok. bazı insanlar ne kadar şanslı olduklarını bilmiyorlar. içimde koca bir uçurum var kimsenin dolduramadığı. annem herşeyimizi karşılıyor tamam ama bir babanın yerını kimse tutamaz. gözlerimde hep bir hüzün var bir türlü atamadığım. babam beni ne kadar istemese de sevmesede ben ona aşığım çok seviyorum. sizce ne yapmalıyım ?
Soran : basaranirem  |  03.10.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Şehir değişikliği ve evlılık

Antalyadan konyaya yerlestım dusunce yapım sosyokulturel farklar benı cok yıprattı ısımı aılemı gerıde bıraktım aılemde benı uzen sorunlar oldu.ıs bulamadım konyada esımde evlendıkten sonra cokmonoton bi hale geldı unıversıte mezunuyum.işkaygısı tasıyan hıc bıseyden memnun olmayan streslı sınırlı hıc aglamayan ben cok hassas duygusalbı ınsan halıne geldım.kımseyı uzun sure cekemıyorum yanlızlık daha ıyı gıbı gelıyor zatende arkadasım yokburda.konyaya ayak uyduruyum derken baskaları ne der ne dusunur dıye benlıkten cıktım baskaları ıcın yasamak benı yıpratıyor.antalyadaki yaşamımdan cok farklı bır hayatı yasıyorum bendemi sorun var doktor bey...konyalı olmanız beni anlamanıza yeter sanırım
Soran : Brc_clc  |  07.10.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

takıntı

öcelikle merhaba. 18 yaşındayım ya bence öyle bişey yok ama çevremdekiler sinir problemim olduğunu söylerler çok çabuk sinirlenirmişim :) aslında söyledikleri umrumda bile değil zaten problemim de bu değil. ya ben biraz takıntılıyım galiba yani demek istediğim bişeyler yapmalıyım ve bu en iyisi olmalı gibisinden başlarda iyi bişey gibi geliyodu(gerçi ne zaman başladığını bilmiyorum en azından 2 yıl öncesine kadar.) ama sonra eğer yapmaya başladığım şeyde en iyisi olamazsam olana kadar rahat edemiyorum böle içim içimi yiyo sanki 5 dk ara veriyim diyorum cık 2. dakikada daha kendimi yine işin başında buluyorum. işin önem derecesiyle bi alakası yok herhangi bir şeyde geçerli en basitinde oyun oynarken mesela o oyunun bütün levellerini 3 yıldızla geçmem gerek yoksa rakatlayamıyorum gece rüyalarıma giriyo takii yapana kadar son dönemlerde canımı çok sıkmaya başladı bu durum... neyse fazla uzattım galiba kusura bakmatın iyi geceler dilerim. cevaplasanız da cevaplamasanız da teşeşkkürler :))
Soran : bandidas  |  25.10.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

değişim sürecinde gelen güç ve uyku sorunum + olumsuz kalıp

selam iyi günler benim değişim ve kalıplaşma hakkında bir sorum olcaktı size soruma geçiyorum
öncelikle ben kendimde olan olumsuzlukları , kendimde sevmediğim yönleri gören ve kabullenen biriyim ve artık bu olumsuzluklardan ve sevmediğim yönlerden kurtulabilmek için değişmeye niyetleniyorum değişim içinde güç gelmesi gerektiğini düşünüyorum güç geliyor evet  ve başarıyorumda ama gece olunca uyuycağım zaman gelen bu güç ve enerji benim uykularımı kaçırıyor rahat uyuyamıyorum olumsuzluklardan uzak durmak için verdiğim çaba benim uykumu kaçırıyor ve bende uyku sorunu yaşamak istemediğim için kendimi uykuya veriyorum bu seferde gücüm ve enerjim gidiyor aslındada benim inancım şu; kendimi uyumaya verirsem güçsüzleşirim,enerjim gider,uyku beni güçsüzleştirir diye düşünüyorum. böyle düşündüğüm içinde kendimi uykuya verdiğim zamanlar gücüm ve enerjim gittiği için değişimi başaramıyorum tekrar başa sarıyorum bu sorunu nasıl çözebilirim umarım anlatabilmişimdir. aslında ben bu sorunun faturasını içinde bulunduğum kalıba kesiyorum haklıyımda çünkü öyle bir kalıpki hayatı bana sönük gösteriyor hayatın zevk vermesine engel oluyor beni durgun ve güçsüz kılıyor ve ben bu kalıba hayatımda 2 kere düştüm 1.düşüşüm islamiyetten uzak olduğum zamanlardı çok bencildim umursamazdım benim için önemli olan tek şey mutlu olmak ve insanları umursamamaktı aslına bakarsanız ozamanlarda hayatımın en güzel günleriydi değişim için inanılmaz şekilde çaba veriyordum ve başarıyordum üstelik bunlar bana hiç zor gelmiyordu kolay ve zevkli geliyordu uykularımda kaçmıyordu ama sonra nolduysa bir şekilde boşluğua düştüm hiç birşey başaramaz hale geldim şuan  bulunduğum kalıbın içine girdim ama biraz farklıydı  o anlardada uyku sorunu hariç değişime niyetlenme ve kısa bir süre sonra pes etme vardı şimdide öyle ama sonra kurtuldum bu durumdan gene eski halime döndüm mutlu güçlü ve keyifli olduğum zamanlara daha sonra ise içime bir ölüm korkusu girdi bu ölüm korkusu beni islamiyete yönlendirdi daha önceden deisttim islamiyetteyken hiç bir sorun yoktu gene keyifliydim (ölüm korkusu hariç tabi) ama islamiyete girmemin sebebi ölüm korkusu olduğu için ölüm korkusu geçtikçe bende islamdan çıkmaya başladım ve buda şuanki 2. olumsuz kalıba düşmeme neden oldu gene bu kalıp olumluluklara engel oluyor ve ben ne yapsam bu kalıptan çıkamıyorum bu kalıbın bir kötü özelliği daha ise sürekli ölümü ve ahireti düşünmem aklım bilinçsizce sürekli ölümde ve ahirette olduğu için bu dünyayı güzel göremiyorum oysa eskiden öyle deildi etraf süslü gözüküyordu ölüm yokmuş gibi yaşıyordum ve çokta iyiydim son sorum ise nasıl kurtulabilirim bu olumsuz kalıptan  nasıl değişim için gelen güç benim uykularımı kaçırmadan değişebilirim?
önemli: birde benim değişim için yaptığım şeyler farklı en basitinden bir örnek vermek gerekirse ben sıkıntıyı,stresi kökünden yok etmenin yollarını biliyorum bu yollar bilinen şeyler ama yapılması kolay olmuyor ama başarıyorumda yani başardığım esnalarda en ufak derecede sıkıntı stres çekmiyorum sonrada bir his oluşuyor içimde bunu kimse başaramıyor sende yapamazsın sisteme ters diye bir ilham gibi şey duyuyorum ve sürekli ilahi bir gücün bana engel olmaya çalıştığını ben direndikçe malup düştüğümü görüyorum burdaki soru ise hiç kimsenin yapmadığı bir şeyi yapmam karşısında Allah bana engelmi olur yani biraz mantıklı geliyor hiç yapılmamış şeyler yaptığım için birinin engel olduğunu düşünüyorum nedensede hep malup geliyorum. umarım anlatabilmişimdir cevaplarsanız sevinirim.
Soran : psilocybin  |  16.11.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

sınav kaygısı

merhaba. konuya nasıl başlarım pek bilmiyorum kendimi anlatmayı beceremem genelde. ama kısaca özetlersem lise sondayım yani kısaca sınav kaygısı tabi her şeyi bununla sınırlayamazsınız. çevremde çok büyük bir baskı var herkes benden başka bir şey istiyor. kısaca kendi hayallerini yaşamamı ve ben galiba sıkıldım bütün bunlardan. eskiden annemin dediklerine ya da arkadaşlarıma katlanmak kolaydı ama şimdi her şeyde kendimi bıraktım. galiba ben ben olmayı unuttum ve gülmeyi. şu sıralar çok sık ağlama krizleri geçiriyorum her şeye her söze ağlayabiliyorum. her şey üstü ste geldi ne yapmalıyım
Soran : iremm  |  21.11.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

bana bir yol gösterin

eşimle boşanma aşamasına geldik kısaca anlatayım lütfen yardım edin bana 8 yıllık bi ilişki sonucu nişanlandık ayrıldık tekrar barıştık evlendik ve ben 1 ay sonra hamile kaldım bu süre zarfında başka bir şehirdeydim tayinim cıktı eşimin yanına gittim 4 ay beraber kaldık iyiydik sonra eşim benden uzaklaşmaya başladı cinsel anlamda ve doğuma iki ay kala benim ailemin yanına gönderdi doğumu orda yap dedi annen sana daha iyi bakar dedi gittim doğumu tek başıma yaptım eşim gelene kadar ben doğurmuştum 2 ay daha ailemin yanında yanında cocukla hep ben ilgilendim cok kötü günlerdi sonra evime gittim ve benim kaynanam yaşıo genç ama hiçbişekilde bana destek olmadı 20 gun kaldım tekrar babamlara götürdü beni ne yaptığını bilmiyorum sürekli arkadaşlarıyla evde surekli televizyn benimle ilgisi yok sorduğum zaman bişey yok ve suan ablamın evindeyim sivastayım yasadığımız yer ağrı soğuk diyor gelirsen cocuk hastalanır diyor 1 aydır petekleri değişecek ama tık bana sormadan arabayı sattı kendi kafasına araba aldı yuzuğünü takmıyo benim oğlum suan 4 aylık ve biz 9 aydır ilişkiye girmedik bana dokunmadı bile öpmedi ve hiç bişekilde canım istemiyor diyor çok üsteleyince hakaret ediyor uzerime yuruyor benden habersiz facebook açmış resimlerini koymuş arabasıyla arabasına tapıyor herşeyi arabası bize sadece para gönderiyor ne yasadığım umrunda değil ben boşanmalı mıyım bebeğimin den dolayı ücretsiz izne ayrıldım ben ne yapim bana yardım edin    
Soran : cnnpeker  |  23.11.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

asabiyet...

5 yasında bır oglum var anasınıfa gıdıyor aşırı derecede çok sinirli kendini ve bizi çok yıpratıyor 2 sene önce kardeşi öldü onunda bir etkisi olabilirmi anne,baba olarak ne yapmalıyız yardımcı olursanız seviniriz...
Soran : serdarselin  |  09.12.2013  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

anlaşmıyoruz!

Hocam, merabalar! 2 yıllık birlikteliğim var. çokça sewgi var aramızda ama anlaşamıyoruz.Çok Kavga ediyoruz. farklıyız (doğu batı)ama bu pek sorun olmuyor şimdilerde, ortak yanlarımız hobilerimiz zevklerimiz çok beraber çok birçok şey yapar ve aynı zevki alırız. Fakat o inat, ben ondan inat; hiç bi hatasını kabul etmiyor, bende kabul etmiyorum, onun için her şeyi yapıyorum ama yaranamıyorum. O’da aynısını söylüyor. Benim ona üstünlük kurmaya çalıştığımı sanıyor,Bende Onun yaptığını sanıyorum. Lafımı hiç dinlemiyor ama dinlediğini söylüyor. Bana çok hakaret etti Ben ona hiç hakaret etmedim ama son zamanlarda bende ağzımı bozmaya başladım. (evlenmeyi düşünüyoruz) ancak bu kadar özetleyebildim. Şu an ayrıldık herzamanki gibi. bu ilişkinin düzeleceği varmı evlendikten sonra hayatım zindanamı döner yoksa rayınamı oturur bi türlü cevap veremiyorum. sanki piyangodaki çıkacak rakamları bana sormuşlar gibi cevaplayamıyorum. olacağı varsa psikoloğa gidecem ama yoksa boşuna gitmiyim Lütfen cevap verirseniz çok sevinirim. yönlendirilmeye ihtiyacım var TEŞEKKÜRLER…

Soran : bahtiyar21  |  20.01.2014  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

tık tık kimse yokmu

sayın uzmanım
size bir soru ilettim ilginebilir misiniz.
Soran : emrex  |  26.02.2014  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

şimdiden teşekkürler

kolay gelsin hocam şimdeden cevap için teşekkürler :)
ben 20 yaşındayım ve bende erken boşalma problemi var ve bu durum benim canımı sıkıyor şimdi yeni bir kız arkadaşım vr ve ilişkiye girmekten korkuyorum ne olur bana yardım edin  
Soran : mytrel  |  13.03.2014  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Ne yapmalıyım bilmiyorum.Ygs sınavım tehlikede

merhaba 18 yaşındayım annem ve babam ayrı pazar günü üniversite sınavım var.aylar öncesinden babamla konuşmuştuk sınav olacağım okula beraber gideceğiz kahvaltı yapacağız vvsvs annem şu sıra ise annemin erkek arkadaşı annem ve benim gitmmiz taraftarı ve çok net.babama okey demişken nasıl çevirebilirim babam gelirse sen gelmezmisin dedim gelmem dedi yıllarca beraber hayalini kurduğumuz bir sey bu ve bana gelmem dedi benim duygularımı önemsemedi hatta bugun babam beni arayıp yarın gideceğin okula bakaşlım dedi oda heveslendi lütfen yardım edin kendimi kötü hissediyorum napmalıyım bilmiyorum
Soran : kkbr  |  19.03.2014  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Yardım

Merhabalar Emin Bey,
Her gün 20mg cipram kullanmaktayım, 25 yaşındayım. Daha önce özel ve ssk olmak üzere psikologlara gittim ama birini maddi durumumdan, diğerini de pek ilgilenildiğini düşünmediğimden bıraktım. Ansiyate bozukluğum olduğu söylendi.
Trafikte biri bağıracak çağıracak diye araba kullanamamaya başladım.
Dışarıda kavga eden birilerini gördüğümde ya da en basitinden internette benzer içerikte bir videoya denk geldiğimde sanki kendime yapılmış gibi kafamda kurup adeta o anı yaşıyorum. Hatta o kadar üst düzey oluyor ki sinirleniyorum, tek başımaysam sesli cevap verip havaya yumruk savuracak kadar agresifleştiğim oluyor.
Geçmişte yaşadığım bir şiddet olayını ya da en basitinden ufak bir tartışmayı değiştirip değiştirip yeniden kuruyorum ve dediğim gibi düşünürken yaşıyorum. Özellikle geçmişten bir olayda altta kaldığımı düşünüyorsam, biri küfür etmiş ve cevap vermemişsem, biri üzerime yüeümüş ve ben karşılık vermemişsem; verdiğim şekilleri kurup yaşıyorum.
Bu anlattıklarım her gün olmakta. İş veririm düşüyor, evden dışarı çıkmak istemiyorum.
Dışarı çıktığımda bu anlattıklarımı düşünmesem bile bacaklarım, omuzlarım, kollarım titriyormuş gibi hissediyorum.
Kendime özgüvenim çok azaldı. Sosyal ilişkilerime yansımaya başladı. Cümlelerimi, hareketlerimi çok seçer oldum. Karşımdakinin hitap şekline, konuşma tarzına çok takar oldum. En ufak bir lafı kafama çok takıyorum ve dediğim gibi o anı değiştirerek yeniden, yeniden yaşıyorum.
Kalabalık bir yerdeysem adımlarıma bile dikkat etmekten hareketlerim yavaşlıyor, afallıyorum ve başım ağrımaya başlıyor.
Özel doktora gidecek maddi imkanım yok, ssk'da da pek dinlemiyorlar, ilaç yazıp geçiyorlar. Ancak bu durumdan bir an önce kurtulma çabasındayım. Adım atmam gerekiyor aksi takdirde bu düşüncelerin beni gittikçe kötüye götürdüğünü hissetmekteyim. Ne önerirsiniz?

Soran : Mirvanel  |  26.03.2014  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Ataleti nasıl aşarım

Hayatta herşeyin kolayına kaçıyorum pratik ama mükemmel iş yapmaya çalışıyorum genelde başarıyordum ama son 1 yıldır depresyondayım daha önceside aslında parlak değil hep sorunumun ne olduğu hakkında araştırmalar yaptım sadece adını öğrendim kitap buldum okudum çok bir faydası olmadı kitapdakileri uygulamak için bile zamanım yokmuş gibi geliyor yazılımcıyım işimde iyiym fakat iş yapmak istemiyorum aslında hiç bir şey yapmak istemiyorum, bir işe başlarken ve bitirirken sorun yaşıyorum ataleti nasıl aşarım ilaç kullanmak istemiyorum

Soran : coolking  |  06.04.2014  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

alone

meraba
benim sorunum arkadaslar;mla konusamiyorum ve ya konusakda zorlaniyorum. Iyi olmaga calisdigim halde her sey daha kotuye gidiyor. arkadasim cok az. evet sorum sacma olacak ama arkadaslarimla ne konumaliyim? cevablansaniz tewekkurler. cevablamasaniz yine de tesekkurler. site icin de tewekkurler
Soran : Feride  |  13.04.2014  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Nişanlım paranoya belirtileri gösteriyor ne yapmalıyım

Merhaba, 6 yıllık ilişkim 1 yıllık nişanlılık sürecim var. Çok fazla seviyorum. Sorunları anlatmadan belirtmeliyim ki ne yaptıysam ayrılamıyorum,unutamıyorum. Cinsel bir birlikteliğimiz olmadı tamamen çok sevdiğimden bırakamıyorum. Nişanlım çok değişik bir insan eskiden bu kadar değildi son 2 yıldır tanınmaz durumda. Aşırı kıskanç markete bile gidemiyorum, arkadaşlarımla dışarı çıkamıyorum onunla yürürken kafamı kaldırmam bile sorun oluyor. Tesettürlüyüm, giydiklerimde mutlaka kızacak birşey buluyor. Sürekli sorguluyor telefonu ilk açtığımda sorduğu şey hep aynı "Nerdesin?" Evdeyim diyorum inanmıyor, annemle konuşmak istiyor,televizyonun sesini aç diyor,evden çaldır diyor. Karşı komşuya arkadaşıma bile gitmeme izin vermiyor,çalıştırtmıyor. En büyük sorun da çalıştırmaması seneye evlenicez benim babam yok çok borçlarım var çeyiz yapmam lazım ama çalışamıyorum. 2 kere vurma eğiliminde bulundu. Aşırı sinirli ve kontrol edemiyorum. Alttan alayım diyorum haksızlık ediyor bana ben de haksızlığa tahammül edemiyorum . Aklımın ucundan bile geçmeyen düşünceleri söylüyor ben seni çok iyi tanıyorum sen bunu bunu düşünüyosun diyor, yalan söylemediğim halde yalan söylediğimi düşünüyor. Ben de çok fazla konuşuyorum çünkü çok haksızlık yapıyor bana,kendimi savunmaya çalışıyorum ben konuştukça daha çok sinirleniyor. Sürekli kavga ediyoruz. Çok zor bir çocukluk geçirmiş ne kadar doğru bilmiyorum ama bu aşırı sinirini buna bağlıyorum ben. Annesi bile söz dinletemiyor Sayın Doktorum ne yapacağımı şaşırdım bu ilişkinin bitmesini kesinlikle istemiyorum bu şekilde de çok zor devam ediyor. Allah Rızası için bir çözüm bulun. Doktora gidelim diyorum ben deli miyim diyor ben gideyim o zaman diyorum kendin gezcek yer arıyorsun diyor internetten bu siteyi buldum, tek çarem burası kaldı. Bana şunu yap diyin yapmaya razıyım. Ne yapsam düzelir? Ben de sinirli bir insanım bu tür davranışlara etkisiz kalamıyorum ama deyim yerindeyse ona sökmüyor tabi.. Sevidiğinden hiç şüphem yok birlikte büyüdük zaten. Nişanlandıktan sonra iyice sahiplendi. Biz bu şekilde nasıl yuva kurarız bilemiyorum. Çok uzun yazdım ama yardımcı olacağınızı düşünüyorum İnşallah ilgilenirsiniz cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum şimdiden teşekkürler, hayırlı geceler.
Soran : sorumvar  |  15.04.2014  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

cok sinirliyim yardim

Mrhb 
Benim bir çok sorunum var öncelikle çok sinirli bi insan oldum ve herkesi kiri yorum
İkincisi sürekli eşimin beni aldattigini kandirdigini düşünüyorum ve ona hic inanmiyorum 
2 yasinda bi oğlum var ve sürekli ona birşey olucakmis  hissine kapiliyorum 
En ufak grip olsa ateşi ciksa çok panik oluyorum ve sol kolun uyusuyo ve sanki olucekmisim kalp krizi geciricekmisim gibi oluyorum ve ardinda da midem bozuluyo tuvaletten
  cikamiyorum neden böyleyim yardim edin.
Soran : cimy87  |  24.04.2014  |  Uzmanın cevabını görmek için tıklayın

Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar
09:00 - 23:59
09:00 - 23:59
09:00 - 23:59
09:00 - 23:59
09:00 - 23:59
09:00 - 14:00
Yorum Yapan Yorum Puan Tarih
2h Emin beyin verdiği tavsiyelere uymaya çalışacağım. Bu benim ilk online tecrübemdi, umarım aşarılı da olurum. Tekrar teşekkürler rating rating rating rating rating  detay »
Servis Kalitesi : rating rating rating rating rating
Sorun Çözme : rating rating rating rating rating
Profesyonellik : rating rating rating rating rating
Memnuniyet : rating rating rating rating rating
30.09.2011 - 03:15