Normal olmayan kardeşler

uye
Gülümser
23.05.2013 02:28

Durum : Kapalı (07.06.2013 07:06)
Merhaba

Direk soruma geçmek istiyorum benim 32 ve 26 yaşlarında biri kız  biride erkek iki kardeşim var. İlk görüşte normal bir insan gibi hatta çok akıllı gibi görünüyorlar yani işlerine gelen herşeyi biliyor ve anlıyorlar fakat başkasına bilerek yada bilmeden zarar veriyorlar yani muhakemeleri yok gibi... aslına bakarsanız nasıl anlatıcamı bilemiyorum keşke online yazışma olsaydıda soru cevap şeklinde konuşsaydık... bundan 16 sene önce annemi kaybettik ve kardeşlerime babam sahip çıkmadı bende evlendim, bir erkek kardeşim daha var oda ünv okuyordu fakat kardeşlerimiz ortada kalınca okulu bırakmak zorunda kaldı ve şu an oda evlendi...normal mi anormalmi ben bi türlü anlayamadım çünkü kendi başlarının çaresine bakamıyorlar hep birilerine yük oluolar...Ayrıca iyi kötü demeden herkesin lafına inanıyorlar ve isteyen bu durumlarını anlayan onları kullanır hatta kötü işlerle uğraşan bir adam nerdeyse kardeşimi kaçıracaktı  zor kurtardık...

biraz devrik ve anlaşılması zor yazmışım ama inş anlamışınızdır sorum şu
Böyle insanlar var mı ve tedavileri varmıdır onu merak ediyorum bu yaşa kadar hiç bir uzamana sormak nedense aklıma gelmemişti geçen gün düşünürken aklıma geldi ve size sormak istedim... cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler kolay gelsin.


Cevaplar

uzman
Adem Esen
23.05.2013 04:45
Merhaba;
zor bir durumla karşı karşıya olduğunuzu anlıyorum. Böyle durumlarda, sorunu olduğunu düşündüğünüz kardeşlerinizin uzmanlardan yardım talep etmesi daha yararlı olacaktır. Zira kendileri uzmandan talep etmezseler değerlendirilmeleri mümkün olmayacaktır.

her ikisinin de yetişkin olması kişiliklerinin oluşmuş olduğunu, oluşan kişilikleri ekseninde davranışlarının şekillendiğini düşündürmektedir. Ancak zihinsel, ruhsal ve kişilik özelliklerinin değerlendirilebilmeleri için titizlikle incelenmeleri gerekmektedir.

sizin onları nasıl anlatacağınızı, tarif edeceğinizi bilememeniz durumlarıyla genellikle kişilik bozukluğu olan durumlarda karşılaşıyoruz. Eğer kardeşlerinizde kişilik bozukluğu olduğu sonucuna varılırsa, bunun türü de belirlenmelidir. tedaviye cevap verip verilmeyeceği ondan sonra öngörülebilir. Benim size önerim onları profesyonel bir yardım almaya ikna etmeniz olacaktır.

kolaylıklar diliyorum...
iyi günler
uzman
Adem Esen
07.06.2013 07:06
..