Kararsızlık

uye
Satıgull
05.11.2012 15:45

Durum : Kapalı (05.11.2012 18:04)
Merhaba cevap veriri misiniz bilemiyorum ama .Ben 6 ay once 5 yıldır okudugum ve ıkamet ettıgım Çanakkaleden ailemin erkek arkadaşımla şiddetli bir tartışma geçirdiğimi ogrenmesıyle İzmire getirildim.Aile içerisinde çok guzel bı hayatımız var.Ancak ben yalnız yaşamaya ve çalışmaya alıştıgım için son altı aydır dengesız bır ruh halı ıcındeyım yasadıgım şehre alışamıyorum.Tekrar gerı donmem için ailem musadede etmıyor.Napıcam bılemıyoum çalışmadıgım için ıyıce sıkılıyorum.Hem aılemı hem erkek arkadaşımı mutlu etmeye calışmakdan arada kalmakdan da çok yoruldum.Ne yapıcam bılmıyorum.Bana en azından nasıl davranmama gerektıgı konusunda yardımcı olursanız çok sevınırım.

Cevaplar

uzman
Tuğba Sargın
05.11.2012 18:04
Merhaba Satugull;
Öncelikle şiddetli tartışma diye nitelendirdiğin durum nasıl bir durum ki ailen seni Çanakkale den İzmir'e gönderdi...Bu konuda daha çok bilgi edinmem gerekir...Diğer yandan İzmir'e alışamadığını ve dengesiz bir ruh hali içinde olduğunu yazmışsın PEKİ İzmir'e alışmak için bir şeyler yaptın mı? Neden yeni bir iş aramıyorsun?  Hayat devam ediyorsa durduğumuz yerden eski günlerin hayalini kurmak bize zaman kaybettirir..Eğer Çanakkale'ye gitme şansın yoksa İzmir'de neler yapabilirsin araştır ...Diğer yandan neden ailenle erkek arkadaşın arasında kalıyorsun? Ayrıca kaç yaşındasın? 
Birilerine mutluluk vermen ancak sen mutluyken mümkün..O yüzden onların arasında onları mutlu etmek için uğraşman boşa kürek sallamak olacaktır..İlk yapman gereken' İzmir de nasıl mutlu olunur ve sen nasıl mutlu olacaksın' onu bulmak