takıntı

uye
engineer
18.10.2012 22:48

Durum : Kapalı (19.10.2012 01:37)
merhaba,

benim problemim hiç kimse ile paylaşamadığım bir aşk acısı yaşıyor olmam. yaklaşık 8 ay süren yasak bir ilişkim oldu. birlikte olduğum kişi evli ve çevremin tanıdığı biriydi, üstelik benim de o dönemde bir sevgilim vardı. tüm bu şartlara rağmen yaşadım bu ilişkiyi çünkü aşıktım, iğrenç görünse de yaptım.
beni çok üzerek ve kırarak terk etti. 3 aydan fazla zaman geçti ama hiç azalmadı acısı. sürekli ağlıyorum ve alkol alıyorum. anlatamadığım için kimseden yardım da isteyemiyorum. kırgınlığım ve özlemim hiç azalmıyor, düzgün uyuyamıyorum, yeme alışkanlıklarım bozuluyor. 
sosyal ve çevresinde sevilen, iyi bir işi olan biriyim. beni tanıyanlar böyle şeyler yaşadığıma yemin etsem inanmaz. zamanla geçeceğine inanmaya ve sabretmeye çalışıyorum ama bir türlü normal yaşantıma dönemiyorum. sizce tedaviye ihtiyacım var mı?

Cevaplar

uzman
Serhat Öncüler
19.10.2012 01:37
Merhaba,

Sevdiğimiz bir kişiyi kaybettiğimizde acı çekeriz ancak zamanla azalmaya başlaması gerekir. Bir süre bu acıyı ve hayatımıza etkilerini yaşar, sonrasında üstümüzdeki ölü toprağını atar ve hayatımıza devam ederiz. 3 ay uzun sayılabilecek bir süre, sıkıntıyla başa çıkabilmek adına alkol kullanıyor olmanız, iş ve sosyal hayatınıza olası etkileri de göz önüne alındığında bir uzmandan yardım almanızda fayda olabilir. Tavsiyem ilk önce ilişki konusunda çalışan bir psikoloğa başvurmanızdır.Eğer daha ileri bir tedavi sürecine gerek görülürse başvurduğunuz kişi sizi yönlendirecektir. 

İyi akşamlar