bebeklerim ve eşim çaresizim...

uye
zelal
15.09.2012 00:41

Durum : Kapalı (26.02.2013 19:22)

merhaba kiminle dertleşeceğimi bilemiyorum ama buraya yazmak istedim..biz eşimle 6 yıldan sonra çocuk sahibi olduk....
canım oğlum bu eylülde 2 yaşını doldurdu..kızım ise 6 aylık ....ilk doğduğu günden beri dayak yiyor abisinden üstüne oturup boğmalar şiddetli tokatlar vs..tlavaboya bile gidemez olduk illa kızımı kitliyor öyle gidiyorum...hatta buyuzden kucağa alıştı...en son önceki gün çatal batırdı gözüne...gözü kanla doldu...neyseki göz bebeğine denk gelmedi çizilmiş..
bizim okadar dikkat etmemize rağmen illa boş anımızı yakalıyor...
olay oldugunda genelde ilk tepkiyi ben veriyorum oğlum babacı oldu...ona bağırıyorum ve bazende eline ve poposuna vuruyorum...bugunde babasına onu odaya kapatmasını söyledimçok feci iteleyerek düşürdükızımı çünkü.....neyse sorunum ben ikisinede çok üzülüyorum...
nasıl davranmalıyız..kıskançlık yok olmaz ama biz elimizden geldiğince mahal vermemeye çalışıyouz ama olursada ne yapmamız lazım eşim oğluma ceza verdiği için cinnet geçiriyo bense kızımiçin....taraf gibi olup birbirimizi suçluyor ve sürekli kavga ediyoruz eşim sen bu oğlanın düşmasın bende kız senin üvey evladın deyip yanlış cümlelerle birbirimizi yıpratıyoruuz....

ayrıca kuran öğretmeniyim ve işe başlayınca bakıcı eve gelecek çok korkuyorum....ikisine birden bakamaz diye...çünkü ben zorlanıyorum o napsın..


LÜTFEN BİZE YARDIM EDİİN.

Cevaplar

uzman
Nur Aydoğan
26.02.2013 19:22
Farkındaysanız baba oğlunuzu, siz de kızınızı almışsınız, aranızda paylaşmışsınız. Sizden ricam lütfen aaaciil anne babalıkla ilgili çocuk eğitim kitabı alın, ve hemen okuyun. İmkanınız varsa hemen bir psikoloğa gidin. Farkında mısınız,1,5-3yaş arası kişik yapılanması oluşuyor ve siz odaya kapatma, vurma gibi cezalarla ileride çocuğunuzun kişilik bozukluğu sahibi olmasına neden oluyorsunuz. 2 yaşındaki çocukta öfke kontrolü yoktur.
1-PSİKOLOĞA GİDİN, BİR DEFA DENEYİN
2-ANNE-BABALIK KİTABI ALIN
3-SİZ OĞLUNUZLA,BABA DA KIZIYLA VAKİT GEÇİRSİN ZAMAN ZAMAN