SORUNLU EVLİLİK

uye
myte
02.03.2012 15:02

Durum : Kapalı (02.03.2012 15:04)
Eşimle sorunlarim var. 15 aylik evliyim evli olduğum halde kendimi çok yanliz hisediyorum,4 yıl flort ettik ama asla bir birimizi taniyamadik,sureklı tartişiyoruz,ya ben onu anlamiyorum yada o beni. bilmiyorum bazen evlendiğime çok pişman oluyorum,çalişma özgürluğum yok aileme dönemem,15 ayda kalbim param parca oldu git gide sevgim yok oluyor mecburen kaliyorum yapacak başka hiçbir şeyim yok lütfen bana yardim edin.

Cevaplar

uzman
Emin Okan Okyay
02.03.2012 15:04
   Evlilik birbirini yeterince tanıyan bireylerle güzeldir. Yeterince diyorum çünkü bir insanı çok iyi tanımak ta zordur. Evlilikle ilgili beklentileriniz, hedefleriniz, sevginiz, sorun çözme becerileriniz, duygularınızı ifade etme biçimleriniz, cinsel uyumunuz vs. bu süreçte çok önemlidir.
   4 yıl flört ettiğiniz halde birbirinizi tanımadığınızı söylüyorsunuz. Birbirini tanımayan iki insanın mutlu olması da zor. Eşinizle evlilik sürecinizi tartışmalı, sorunlarınızı ve duygularınızı birbirinizle paylaşmalısınız.
    “Mecburen kalıyorum” veya “çalışma özgürlüğüm yok” gibi ifadelerinizi eşinizle paylaşmalısınız. Evlilik , tarafların haklarını gasp edici özellik taşımamalı aksine bireysel gelişimlere destek verici argümanlar içermelidir.