lütfen cvp verin..

uye
sssss
26.01.2012 19:44

Durum : Kapalı (26.01.2012 20:32)
Merhabalar Emin bey cevap vereceğinizi ümit edip şimdiden teşekkür ediyorum.
Ben 25 yaşındaım.Genellikle sorunlarımın sorunlarımın üstesinden gelebilen bir yapıya sahibim.Hatta çevremdeki insanlarda sorun yaşadıklarında bana danışırlar.Fakat şimdi sorunum kendi kişiliğimle alakalı değil yaşadığım olaylara dışarıdan bakamıyorm ve aynı noktada dönüyorum.Eminim benzer sorunlar yaşayanlarla görüşmüşsünüzdür ve uzman görüşüyle belki daha sağlıklı bir sonuca ulaşırım diye düşünüyorum.
Birbuçuk yıldır nişanlıyım,nişanlımla kısa bir arkadaşlık biray sevgili dönemi ve sonrasında aileler tanıştı.Normalde çok iyi anlaşıyoruz fakat evlilikle ilgili bir adım atmıyoruz.sorun ailesi,kendi maddi durumlarını sebep göstererek aceleniz mi var sonra düğün yaparız biraz daha nişanlı kalın gibi söylemleri var.Buda bizim aramızda sorunlara yol açtı.Şimdi sinirlerim çok bozuk nasıl davranacağımı bilemiyorum.beni istemediklerini düşünüyorum ama yüzüme çok iyi davranıyorlar.
yorumunuzu bekliyorum..teşekkürler..

Cevaplar

uzman
Emin Okan Okyay
26.01.2012 20:32
Merhaba... özellikle evlilik veya düşünüldüğü zaman öncesi çeşitli nedenlerden dolayı aklımıza sizde olduğu gibi olumsuz düşünceler gelebilir... çevredeki insanlarda belki çok çok iyi niyetlerle ister istemez düşüncemizi etkilerler... yaşadığınız zaman dilimine dışarıdan bakmanız zaten çok mümkün değil dolayısyla bu da bir sorun değil... hele hele uzun nişanlılık dönemlerinde buna benzer olay ve düşünceler sıkça yaşanır zaten...1.5 yıl nişanlılık oldukça uzun bir zaman ancak günümüz şartları maddi olarak çok zor ve bir yuva kurmak için oldukça çaba sarf etmek gerekiyor ne yazık ki... özetle... siz eş adayınızla rahat mutlu ve huzurlu olacağınıza inanıyor ve güveniyorsanız bir sorun olacağını zannetmiyorum ailesinin de sizi istememe gibi bir durumu olduğunu düşünmüyorum sorun bu kısa anlattıklarınızdan kaynaklanan n maddi sebebpler gibi geliyor bana da ...siz ve nişanlınız biraz daha oğukkanlılıkla bu süreci yönetmeye çalışın ve birbirinize destek olun lütfen... evlilik öncesi bu süreç her zaman çok zorludur ve sabır ister... saygılarımla
Emin Okan OKYAY
05052318243