binalim stres korku

uye
filiz
06.06.2011 22:21

Durum : Kapalı (10.06.2011 11:33)
cok yalnizim hic arkadasim yok ailem bascici olduku icin disarida cikamiyorum 18 yasim olmasina ramen herkes kucuk kiza benzediyimi soyluyor buda bana kendime guvenimi azaldiyor sevdiyim oglan kuzenim od beni seviyo amma babam akraba evliliyine karsi babami cok seviyorum onu kaybetmekden korkuyorm hem sevdiyim insan is de bulamiyo o yuzden babama durumu hic acAAMIYORUZ LUTFEN YARDIMCI OLUN BANA LUTFEN

Cevaplar

uye
filiz
06.06.2011 22:35
cavabinizi en kisa zamanda bekliyorum
uzman
Nur Aydoğan
10.06.2011 11:33

Merhabalar Filiz Hanım,
Ailenizin baskıcı olduğundan ve dışarı çıkamadığınız için hiç arkadaşınız olmadığından bahsetmişsiniz. Baskıcı ve kısıtlayıcı anne-baba tipi tabi ki onaylamadığımız ve sağlıksız olan iletişimi engelleyen ve eski moda bir aile şekli. Ama bunun yine de yakın çevrenizden arkadaş edinmenize engel olmamasını isterdim. Arkadaş ve sosyal çevre isteğinizi onlarla paylaşım yapbildiğiniz bir zamanda makul bir dille ailenize belirtebilirsiniz.
 Babanızın onayını ve sevgisini kaybetmek istemiyorsunuz ama bir taraftan sevdiğinizi de bırakmak istemiyorsunuz. Bu sizin kafanızı çok yoruyor ve karıştırıyor. Kendinizi çaresiz ve kararsız hisseettiriyor olabilir. 
Sizin istediğiniz tam olarak nedir, anlayamadım.