Erken boşalma sorunu

uye
Mburak
16.09.2016 15:55

Durum : Kapalı (16.09.2016 16:25)
Merhaba hocam, ben 21 yaşındayım ve henüz cinsel ilişki yaşamadım. Mastürbasyon yaparken 1 dakika içinde boşalıyorum ve erken boşalma sorunum olduğunun farkındayım. Bu sebeple, rezil olma korkusu yüzünden cinsel ilişki yaşamaktan korkuyor ve çekiniyorum. Utandığım için kimseye bu sorunumu söyleyemiyor ve bir uzmana da danışamıyorum. Sizin yardımcı olacağınızı umuyor, şimdiden teşekkür ediyorum. Saygılar...

Cevaplar

uzman
Serhat Öncüler
16.09.2016 16:25
Merhaba, erken boşalman var diyemeyiz senin erken boşalma korkun var. Muhtemelen cinsel ilişkide nasıl olucam, ne kadar başarırım, performansım nasıl olur gibi çekincelerinde var. Yani kaygılısın kısacası. Bak, bu bir performans kaygısıdır. Acaba başka yerlerde de böyle performans göstermekte (cinsellik değil bir iş yapmak gibi) yine kaygıların çekincelerin oluyor mu? 
Sana tavsiyem şu; biraz rahatlamadan ilişkiye girme, hele paralı ilişkilerden uzak dur. Aklına güvendiğin, destek hissettiğin bir büyük var mı erkek olacak tabi. onla bu sıkıntılarını paylaş ve deneyimlerinden faydalan, tavsiyeler sor. 
iyi akşamlar