lütfen :((

uye
hd1453
01.10.2015 12:52

Durum : Kapalı (01.01.2016 06:12)
HOCAM MERHABA 34 YASINDA YAKLAŞIK 10 YILDIR YÖNETİCİ POZİSYONUNDA  ÇALIŞAN BİR  BİR BAYANIM YILLARDIR NEDENİNİ BİLEMEDİĞİM  VE İÇİNDEN ÇIKAMADIĞIM BİR SORUNUM  VAR  ARTIK İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMADIĞIM VE KENDİMİ İFADE ETMEKTE ZORLANDIĞIM İÇİN SİZE YAZMAK İSTEDİM BİRİNE BİŞEY ANLATTIĞIMDA ANLAŞILMADIĞIMI  DÜŞÜNDÜĞÜMDE KENDİMİ AĞLIYOR BULUYORUM ZAMAM ZAMAN BUNU ÇALIŞANA ZAMAN ZAMAN AMİRİME KARŞI YAPARKEN BULUYORUM AİLE ÜYELERİYLE KONUŞTUĞUMDA YADA ÇEVREMDEKİ  İNSANLARA  KARŞI ANLAŞAMADIĞIM HER DURUMDA BU ŞEKİLDE YANIT VERİYORUM VE AĞLARKEN KONUŞMAYA DEVAM ETTİĞİM HER KONUŞMA SONRASINDA BUNU BEKLİYORDUK DENİLİYOR ANCAK GÜN İÇERİSİNDE BUKADAR ÇOK BU ŞEKİLDE TEPKİ VERMEK VE ACİZLİKLE  YAPTIĞIMI DÜŞÜNMELERİNDEN ÇOK YORULDUM LÜTFEN BANA BU KONUDA YARDIM EDİN LÜTFEN SİZDEN RİCA EDİYORUM...

Cevaplar

uzman
Doğan Emrah Zıraman
01.10.2015 16:12
Merhaba, 
Öncelikle yaşadıklarınızı "acizlik" biçiminde tanımlamak pek doğru olmaz. Çünkü sizinde söylediğiniz gibi "içinden çıkamadığınız bir" durum bu. Bu ne kadar olumsuz bir durum gibi gözükse de sizin için "acizlik" diyerek bunu sanki bir "suç"muş gibi düşünmemek lazım. 

Yetişkinlerin ağlaması bir savunma mekanizması olarak çocukluğa geri dönüş olarak ele alınır genelde. Savunma mekanizmaları olumsuz bir durum değil, doğaldır. Birisini kaybettiğimizde verebilecek en insani tepkidir, ama çocukluğa geri dönüştür. 
Savunma mekanizmalarında sorun bir savunma mekanizmasının sürekli hale gelmesi ile başlar. Siz de bu ağlama olarak ortaya çıkmış gibi. 

Ancak sizin yazdıklarınıza dair yazabileceklerim bunlarla sınırlı. Çünkü bu kadar yoğun olan bir durum bu kadar temel şeylerle anlamak ve ona çözüm bulmak pek kolay değil. 

Size tavsiyem bir danışmana gitmeniz. Bu yoğunlukta ve hem sizi hem de çevrenizi de sıkıntıya düşürdüğünü söylediğiniz bu konuyu (gerçek veya internette)  bir danışanla birlikte ele almak daha uygun gibi gözüküyor. 

İyi günler. 

Not:  Cevap vermek isterseniz mesajı bir kaç gün daha açık tutacağım. Ancak Pazartesi'nden önce bilgisayar başında olmayacağım. 

uzman
Doğan Emrah Zıraman
01.01.2016 06:12
Yazışmayı sonlandırıyorum. İstediğiniz takdirde yeni bir yazışma açabilirsiniz.