kendimden bıktım

uye
sofyanova
03.06.2014 07:44

Durum : Kapalı (03.06.2014 15:06)
bu sitede yer alan yorumların birçoğuna baktığımda hemen hemen herkesin aynı sorunlarla baş etmeye çalıştığını fark ettiğimde kendimle yaptığım içsel konuşmaları başkasıyla paylaşmak istediğimde sorunum ne diye sorduğumda aldığım cevap kendimi aptal gibi hissetmeme neden oluyor. acilen bütün düşünce ve davranışlarımı değiştirmek istiyor ancak insanlardan sürekli olarak aldığımı düşündüğüm somut olumsuz tepkiler nedeniyle saldırgan ketum içe kapanık hale geliyorum.insanlardan uzaklaşıyor onlarla nasıl konuşacağımı bilemiyorum birgün aldığım kararla insanlara selam veriyor ve onlarınn gösterdiği olumsuz tepkilerle yeniden suratsızlaşıyorum bu da dengesiz bir insan gibi görünmeme neden oluyor.yardım almakla yardım almamı gerektirecek bir durumum yokki sadece bencilce kaprisler şeklindeki tezat düşüncelerim insanlara karşı güvensizliğim diğerleriyle birlikteyken yok sayılışım en ufak şeye gösterdiğim kırılganlık insanların sürekli olarak gösterdiği kendimi değersizmiş gibi hissetmeme neden olan davranışlar arkadaşlarım ve ailemle dahi görüşmeyi istemeyişim kimsenin beni anlamadığına dair yıkıcı düşüncelerim ancak diğer yandan beni böyle kabul etmelerine duyduğum istek ve beni sevmeleri gerekiyormuş hissinden kurtulamıyorum .her davranışın gülümsemenin gerisinde bir alay ve nefret duygusu yattığına inancım insanlarla kurduğum ilişkilerde dengesizliğe yol açıyor.kısacası en rutin söylemiyle evrene gönderdiğim olumsuz mesajların bana çığlık olarak dönmesinden ve insanların tepkilerine bağlı olarak daha da geriye çekilmeme rağmen sürekli üzerime geldiklerine olan inancım beni güvenilmez dengesiz çaresiz ve aciz bir hale düşürüyor.çok mutsuzum ve bu 5 -6 yıldır devam ediyor.ne yapacağımı bilemiyorum . her insanın bakışından hareketinden cümlesinden imalar ve alaylar seziyorum ve intihar eğilimim olmamasına rağmen ölmek istiyorum bu konuyla alakalı olarak sadece sizden yardım almak istiyorum ne yapmam gerektiğini söylerseniz memnun olurum.hoşcakalın

Cevaplar

uzman
Serhat Öncüler
03.06.2014 15:06
Merhaba,

Yazdıklarından anladığım kadarıyla insanlardan uzaklaşmak veya yaklaşıp iletişime geçmek arasında bir iç mücadelesi halindesin. Ne zaman bir karar alsan yaşanan olaylar veya içsel sebeplerle bu kararından pişman oluyorsun, artık bundan yoruldun ve hayal kırıklığı yaşıyorsun. Ne kadar bunaltıcı olabileceğini tahmin edebiliyorum sadece yaşayanın anlayabileceği bir şey. Takdir edersin ki böyle bir durumu yazılan bir mektuptan tam olarak anlamak ve bir şey önerebilmek güç. Ancak ne yapmaman gerektiğini söyleyebilirim. Tüm bu yaşadıklarının seni daha da yalnızlaştırmasına ve içe kapanmanı sağlamasına izin verme bir uzmana başvurma seçeneğini değerlendirmeye başla. Yaşadığın şehir ve imkanlarından bahsetmemişsin belki bu bilgiler olsa daha net bir yönlendirme yapabilirdim. Yinede bir terapiste başvurmanın faydalı olabileceğini düşünüyorum. Böylece uzman bir kişiyle birlikte yaşadıklarını birlikte değerlendirebilirsin. Ne yapılabileceğini birlikte kararlaştırırsınız. Yalnız olmak zorunda değilsin. Sadece adımını at ve yalnız olmadığını görmene izin ver. Bir uzmana başvur. 

** yazdıklarımı bir düşün ve eğer istersen bir mektup daha yaz buradan, eğer yönlendirmemi istersen bir uzman ismi verebilirim belki. 

Sağlıklı günler diliyorum.
Psk. Serhat Öncüler