Aile Terapisi (5)

Bireysel Terapi (5)

Cinsel Terapi (5)


Çocuk Terapisi (5)

Eğitim Koçluğu (5)

Eğitim Terapisi (5)


Ergen Terapisi (5)

Evlilik Terapisi (5)

Fikir Koçlugu (5)


Hamilelik Terapisi (5)

Hipno Terapi (1)

İlişki Koçluğu (5)


İlişki Terapisi (5)

Kekemelik Terapisi (2)

Kişisel Gelişim (5)


Konuşma Terapisi (3)

Pedagoji (5)

Yaşam Koçluğu (5)


Terapi.com Nedir?

Terapi.com, online terapi konusuna eğilmiş bir hizmet platformudur.
Neredeyse çeyrek asırdır, bilişim teknolojilerindeki gelişmelerle paralel olarak tartışılan online terapi, aynı ortamda birebir yapılan görüşmeler haricindeki iletişim metodları ile yapılan psikoterapiyi ifade eder.

Online terapi, yine alanında uzman psikolog ve psikoterapistler tarafından yapılmakta sadece coğrafi, fiziksel ve kültürel bariyerlerin olmadığı iletişim araçlarını kullanmaktadır. Hali hazırda telefon, eposta, chat – anlık mesaj yazılımları gibi araçlar üzerinden sıklıkla bu hizmet verilmektedir.
Fakat bu hizmet bu güne kadar, belirli bir disiplin altında ve serbest piyasa ekonomisinin kaideleri ile fiyat – kalite rekabetine açık bir ortamda, danışmanları değil danışanları seçici konuma taşıyarak yapılmamıştır.
Terapi.com, yetkin uzmanların başvurularını değerlendirerek sisteme kabul edilmesi ve bu uzmanların randevulu, randevusuz, sesli-görüntülü veya sadece yazılı destek sunabilecekleri bir ortamın teminine odaklanmıştır.

Teknolojinin ve internet hızlarının yükselişi ile paralel olarak, teknik bariyerleri aşmamız mümkün olmuştur.  Online terapi hizmetinde bir diğer problem de güven ve gizlilik teminidir. Terapi.com alanında önemli bir isim olan Dilek Kırcaoğlu‘nun danışmanlığında hizmet verecek ve uzmanlarını titizlikle seçerek sıkı kontrolü sağlayacaktır  (sisteme katılma noktasında uzmanlık ispatının talep edilmesi, kullanıcılardan anormal seviyede şikayet alan uzmanların sistem dışına çıkarılması gibi…)

Halihazırda bir çok psikolog ve psikoterapist hizmetlerini kendi web siteleri üzerinden iletişim kanallarını ve ücret-hesap bilgilerini sunarak vermektedirler. Bu yaklaşım internetin bir platform değil, telefon, eposta gibi bir araç şeklinde kullanılmasından başka birşey değildir.
Doğal olarak gizlilik temini noktasında sıkıntısı olanlar, bunu sağlayamayacakları için bu hizmetlerden uzak durmaktadırlar.
Terapi.com hizmetlerinden faydalananlar kendi özgür iradeleri ile paylaşmadıkları sürece, uzmanlar kişinin kimliğine dair hiçbir bilgi elde edemezler.  Site yönetimi olarak bu gizliliğe büyük önem vermekteyiz ve bunun da platformumuzun bel kemiği olduğunun farkındayız.

Sadece fiziksel değil zihinsel olarak da sağlıklı bir toplum için, terapi.com olarak beklenen hizmeti en iyi şekilde  vermek tek tutkumuzdur…